PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=475280}

Aleksander. Bitwa newska

Aleksandr. Nevskaya bitva
5,5 336
ocen
5,5 10 1 336
Aleksander. Bitwa newska
powrót do forum filmu Aleksander. Bitwa newska

wyjdzie taka sama chała jak "1612"?

szach_ogan

Bez przesady. "1612" wcale nie był chałą. Pod wieloma względami był lepszy od "Ogniem i mieczem" a tu trzeba dodać, że nie był oparty żadną powieścią (co akurat utrudnia składanie scenariusza do filmu historycznego/przygodowego). Co do Aleksandra to jestem też ciekaw co z tego wyniknie, martwi mnie opis filmu, ale znając filmweb możemy się spodziewać, że fabuła będzie inna (na szczęście dla filmu).

ocenił(a) film na 6
ludzikw

Warto obejrzeć 1612 dla jednego tekstu: "Angieły, angieły!". A tak na poważnie to "Aleksander - bitwa Newska" taki najgorszy to nie jest. Film pokazuje ruskich w dwóch kolorach:odwaga i męstwo, oraz zdrada i podstęp. Dobry scenariusz i reżyseria oraz gra aktorska.

ludzikw

Nie zgodzę się. "Ogniem i mieczem" miał wyśminity charadesign postaci, nawet mały element fantasy (wiedźa) i niesamowitą akcję i co mi się najbadzie podobało, że nie kategoryzował bohaterów na dobrych i złych. Każda strona miała swoją rację. Pokazali zwycięstwo jak i klęskę husarii. Bez żadnych fajerwerek propagandowych.

szach_ogan

trochę więcej informacji na:

http://esensja.pl/film/recenzje/tekst.html?id=5445&PHPSESSID=5b68dc8dbbef618fb53 755ad89db9ca5

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones