PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=475280}

Aleksander. Bitwa newska

Aleksandr. Nevskaya bitva
5,5 336
ocen
5,5 10 1 336
Aleksander. Bitwa newska
powrót do forum filmu Aleksander. Bitwa newska

Sam film tak sobie nakręcony i mogło być lepiej, ale jeden z niewielu filmów historycznych w którym jest chociaż trochę sensu a za to duży plus

ocenił(a) film na 5
peruniec

to prawda ale mimo wszystko trochę nazbyt hurrapatriotyczny, no i jak to często bywa w (post)sowieckich filmach wciskana dualistyczna wizja świata - zły zachód kontra Święta Ruś, źli łacinnicy kontra dobre prawosławie...znamienne że Tatarzy są pokazani jak swojacy - da się z nimi dogadać, tylko ten zachód złyy...

ocenił(a) film na 6
Ketrid2_

Ale to taki typ filmu dokładnie taki sam jak Amerykańskie gdzie są źli oni (ZSRR, komuniści, korea, chiny, terroryści itp) to taki rodzaj filmu. Wiec nie rozumiem co w tym złego, no i akurat w tym przypadku zachód był "zły"

ocenił(a) film na 5
peruniec

no nie u Amerykanów widać często refleksję nad tym (obok rzeczywiście patriotycznej produkcji), zresztą jest u nich cała masa twórców nastawiona na biczowanie Ameryki raczej niż na wychwalanie jej bohaterstwa, u ruskich takich niewielu...

ocenił(a) film na 6
Ketrid2_

No nie wiem, w Rosji jest dużo takich filmów, ale w ogóle nie znanych u nas, a Amerykanie kręcą tyle samo patriotycznych głupot co Rosjanie, i to głupszych.
Szczególnie że według mnie Aleksander wcale jakiś taki nie był.
Ale ja zauważyłem że Polacy mają taką manierę że wszędzie widzą jakieś anty-wątki w filmach ;)

ocenił(a) film na 5
Ketrid2_

Fakt. A do Aleksandra Newskiego się nie umywa

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones