PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=475280}

Aleksander. Bitwa newska

Aleksandr. Nevskaya bitva
5,5 336
ocen
5,5 10 1 336
Aleksander. Bitwa newska
powrót do forum filmu Aleksander. Bitwa newska

.................,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,, ,

KAMELEON_333

Ściągnąłem sobie jakiś czas temu. Bardzo przepompowany kultem jednostki i patosem. Walki ogółem takie sobie. Efektów specjalnych dużo (nawet bardzo), część jest taka sobie, ale scenariusz to dno totalne. Z historycznego punktu widzenia film znacznie odbiega od prawdy historycznej. Prawdziwy Aleksander miał mieć ciamno-brązowe włosy, nie był zaraz wcale taki wysoki a poza tym warto wspomnieć, że jest scena przyjazdu posła od Mongołów. Zgodnie z historią Aleksander powinien pocałować końskie strzemię jako dowód na to, że jest wiernym wasalem chana- tymczasem w filmie Aleksander występuje jako udzielny władca. W sumie jak chcesz to mogę ci linki nadać.

PS. Dzięki za linki do Sluga Gosudarev- świetny film!

ocenił(a) film na 2
KAMELEON_333

To raczej oczywiste, że ilość głosów w ocenie filmu świadczy
o tym ile osób go oglądało.

ocenił(a) film na 4
KAMELEON_333

film średni, można obejrzeć, wśród innych filmów "historycznych" wypada blado; klimatem przypomina serial; gra aktorów średnia, nienajgorsza; sceny batalistyczne przeciętne, choć akcji dużo i film nie zanudza

_mixer_

Jak wygląda jego angielski tytuł?

ocenił(a) film na 6
KAMELEON_333

Film taki sobie, najgorzej chyba wypada finałowa bitwa, wygląda to okropnie.

Można jednak obejrzeć, przy okazji dowiedziałem się co nieco o Historii Rosji.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones