PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=394484}

Alexandra

Aleksandra
6,1 855
ocen
6,1 10 1 855
6,9 7
ocen krytyków
Aleksandra
powrót do forum filmu Aleksandra

Dzień przed seansem przeczytałam opis filmu, pomysł wydał mi się ciekawy i godny uwagi. Jednak wykonanie kuleje, oj kuleje. Uwielbiam spokojne kino, podziwianie obrazów, ale trzeba zrobić to dobrze, jak na przykład Mahamat Saleh Haroun w 'Suszy'
Aleksandra poprostu przeciągała się w nieskończoność chociaż zachwyciło mnie pare scen a mianowicie odpoczynek Aleksandry w domu Czeczenki [brak barier, dla kobiet wojna jest bezsensowna.Rosjanka, Czeczenka..są takie same.nikomu nie można odmówić pomocy] obdarowywanie żołnierzy smakołykami [widoczna tęsknota za domem]

ocenił(a) film na 8
bunny_ears

To nie tak. Sokurov kontynuuje swój oryginalny, niezbyt zachęcający styl. On tak właśnie robi filmy. Dzięki temu ma niezbyt może liczne ale bardzo wierne grono fanów...

sten44

przyznaje ze po obejrzeniu 'ojca i syna' (ktory byl zrobiony genialnie !) przekonalam sie do Sokurova

ocenił(a) film na 8
bunny_ears

ja nie znam zbyt dobrze jego filmografii, ale wiedziałem co to za reżyser i jaki ma styl :)
dzięki czemu nie rozczarowałem się w ogóle nie mając rozbudzonych oczekiwań. a ci co siedzieli obok jeszcze dziś pamiętam ich zdziwienie: co to? koniec już? ;D

bunny_ears

Mnie ten film wydaje się ździebko propagandowy . Nie wiem czemu, ale nie bardzo wierzę w ten idylliczny obrazek . I nie żebym był jakoś głęboko antyrosyjski . Ale mnie coś takiego wydaje się po prostu niemożliwe . Tam obie strony nie mają czystych rąk .

ocenił(a) film na 5
pirks4

Jednak rozczarowanie.Film miał w swoim czasie bardzo dobrą prasę i pewnie sugerując tym oczekiwałem czegoś więcej.Tymczasem zachowania postaci występujących w filmie są przewidywalne, boleśnie przewidywalne.Nikt niczym nie zaskakuje.Mówi się,że
Sokurow jest nieprzeciętnie inteligentny, pewnie jest, ale w tym filmie nie nadużył tego talentu. Tu tylko 5/10.
Ale nie zniechęcam się, nadal będę odkrywał dla siebie kino rosyjskie i radzieckie.Ukłony, esforty

ocenił(a) film na 7
bunny_ears

A mi osobiście ten film się podobał... ma w sobie coś innego, coś interesującego. Babcia - zimna, niezależna kobieta na zewnątrz a w środku pełna miłości i ciepła. 6/10

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones