PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=808105}
5,6 10 029
ocen
5,6 10 1 10029
Alex Strangelove
powrót do forum filmu Alex Strangelove

Przewidywalny, małoambitny, aczkolwiek nieco uroczy i prosty film o odkrywaniu seksualności i o tym, że niezależnie od odkrycia, nie ma się czego wstydzić. Film ten w dość infantylny, przerysowany i współczesny sposób pokazuje seksualne rozterki głównego bohatera. Postacie są w porządku, typowe nastolatki, buzujące hormony, seks, alkohol, imprezy. I Alex, zagubiony główny bohater, który chce udowodnić sobie, że nie jest gejem. No, ale jest. Końcówka przyjemna, cały film... No, widywałam lepsze, a koneserem nie jestem, daję tej produkcji stabilne 6, jest okej. Chociaż momentami gra aktorska była cieniutka, chociaż było to głupawe, to temat dobry, seksualności nie ma się co wstydzić, trzeba akceptować siebie, szukać siebie, nie zmuszać się do bycia osobą, którą się nie jest.

mikyuu666

to taka cukierkowa wersja świata, mnie to strasznie mierziło. Np. (spoiler):
odrzucona dziewczyna w jednej scenie tonąca we łzach, w następnej już dobrodusznie pomaga bohaterowi połączyć się z jego gejowską miłością. Wszyscy trzymają kciuki, hetero-koledzy wychwalający się damskimi podbojami, z wielką wyrozumiałością uśmiechają się na widok własnego kolegi całującego się z chłopakiem, choć dopiero co dowiedzieli się o jego orientacji. Nie wiem, może amerykańskie społeczeństwo jest bardziej wyrozumiałe, choć wątpię, u nas reakcją raczej było by niedowierzanie i plotki, a taki nastolatek musiałby się liczyć z odrzuceniem przez część osób całując się z chłopakiem na oczach całej szkoły.
Można by choć odrobinę realizmu zachować w tej kwestii.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones