PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=31724}

Ali

7,1 23 077
ocen
7,1 10 1 23077
6,7 10
ocen krytyków
Ali
powrót do forum filmu Ali

Niekompletna i nieskładna biografia filmowa pięściarza wszechczasów.Natłok wątków niepoukładanych, nieuporządkowanych, nałożonych na siebie, polityczne, religijne i socjoligiczne wywody, zbyt mało kwestii czysto sportowych.Film pozbawiony żaru, siły i mocy, sceny walk chociaż realistycznie sfilmowane, wypadają niemrawo, nie ekscytują tak jak powinny.Rola Willa Smitha?Udana, lecz bez rewelacji.Sporo dłużyzn.Temat filmu obiecywał znacznie więcej...

Duke

100% racja! Jeśli nie jesteśmy mocno zakorzenieni w historii politycznej walki murzynów o równouprawnienie i nie jesteśmy z nią emocjonalnie związani to film będzie dla nas po prostu nudny. Nie ma w nim niczego czego się spodziewałem zobaczyć, mimo dobrych walk jest to film o polityce a nie o boskie. Zdecydowanie robiony pod murzyńską mniejszość USA i prawie nie zrozumiały dla polaka 5/10

seastian

@seastain

czy ty naprawde wiesz co ty piszesz?, a moze warto ogladac poprostu "teletubbies" tam nie bedziesz mial problemow ze zrozumieniem filmu zreszta twoj poprzedniek nie jest lepszy

p.s. a film b.dobry tylko nie dla malolatow inaczej "dzieci neo"

ocenił(a) film na 5
Duke

zgadzam sie z zalozycielem tematu. za dlugie i malo ciekawe byly sceny na ringu, momentami film zahaczal o gatunek muzyczno-erotyczny, zupelnie niepotrzebnie.. spodziewalem sie czegos lepszego. bardziej podobal mi sie np. telewizyjny film "Joe i Max".

5\10 - byloby nizej gdyby nie dobra gra Smitha i kilku innych aktorow.

Duke

Co do scen walki nie zgodzę się - najlepiej pokazany boks w filmie! Co do samej fabuły, może była rzeczywiście zbyt rozwlekła i niespójna, za dużo wątków kobiecych a za mało może treningu boksera (nie żeby miało to być coś w stylu Rocky'ego) ;) Jako film zdecydowanie lepiej wypada Człowiek Ringu, ale tu za sceny walki daję 7

ocenił(a) film na 3
Duke

Zgadzam się w 100%. Zastanawiam się o czym miał być ten film. Jest tak dużo wątków, które twórcy filmu ukazują, a żaden z nich nie jest odpowiednio rozbudowany i zamknięty.
Jedna z gorszych biografii jakie widziałem.

ocenił(a) film na 5
Duke

Historie Alego znam od dziecka. Obejrzałem wszystkie ważniejsze walki oraz dokumenty. Podpisuje się, już wstęp do filmu trwający ponad 10 minut ze śpiewającym na scenie zespołem nie napawał optymizmem. Zamiast pokazać szerzej całą otoczkę przed walką z Linstonem gdzie Ali w wywiadach był niemalże wyśmiewany że gada brednie i wytrwa może dwie rundy. Bardziej by to podgrzało atmosferę filmu przed walką. A tak przez ponad 10 minut pokazywano śpiewający zespół i Alego na skakance. Można by jeszcze wiele napisać ale nie ma sensu. Jedno oczko w ocenie wyżej ze względu na hołd dla Alego

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones