PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=3765}

Alicja w miastach

Alice in den Städten
7,6 1 842
oceny
7,6 10 1 1842
7,7 15
ocen krytyków
Alicja w miastach
powrót do forum filmu Alicja w miastach

On the Road Again

ocenił(a) film na 9

Coś jak "Papierowy księżyc", tyle że w poetycko-melancholijnym ujęciu Wima Wendersa. Pięknie sfotografowana, nienachalna, unikająca taniego sentymentalizmu opowieść o niezwykłej podróży zgorzkniałego człowieka w towarzystwie elokwentnej, kilkuletniej dziewczynki. Niby nic, akcja toczy się powoli, zwroty akcji są zgoła subtelne, pozbawione wykrzykników, a jednak pochłania się jednym tchem. Urzekające i pełne wdzięku, tak chyba najlepiej określić "Alice in den Städten". Trochę baśń, pokrzepiająca i dostarczająca refleksji. Nie wszystkie pozycje z dorobku Wendersa mnie przekonują, w tym przypadku muszę jednak stwierdzić, że jestem oczarowany. Plus pobrzmiewająca w tle, rhytm 'n' bluesowa muzyka (Chuck Berry, Canned Heat, Rolling Stones). Dla wrażliwych na drobne gesty.

ocenił(a) film na 10
Caligula

Też mi się skojarzył z filmem "Papierowy księżyc". Z ta różnicą, że postacie w Alicji polubiłem dość szybko, a w papierowym księżycu dopiero kilka minut przed napisami końcowymi ;)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones