PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=193450}
7,1 53 392
oceny
7,1 10 1 53392
6,3 15
ocen krytyków
Alita: Battle Angel
powrót do forum filmu Alita: Battle Angel

Moim zdaniem...

ocenił(a) film na 7

...to zapowiada się dużo lepiej niż hollywoodzki "Ghost in the Shell"


Ale te oczy...

ponczi88

Ja akurat sobie daruje kupno na DVD :) - Jednak co do takiego wydania to powinno być info czy są dodatki, chyba że ich nie planują.

ocenił(a) film na 10
buterfly

Jeśli wydanie DVD/BD będzie bogate w dodatki, dodatkowe sceny. Ogólnie coś więcej, niż to, co mogliśmy juz zobaczyć na YT. Będe na poważnie rozważał zakup.
Nawet dla pewnego "komfortu psychicznego", że to chociaż w niewielkim stopniu zwiększy szansę na sequel.
Fajnie by było, gdyby finalnym filmem (czy to dwójka, czy ostatni, z potencjalnej trylogii), zajął się sam Cameron.

ponczi88

Co do kontynuacji to ja jednak chciałbym, żeby odpowiadał za nią jednak już Rodriguez :)

Jednak uważam jego styl bardziej odpowiada mi do świata Ality :)

ocenił(a) film na 10
buterfly

Na jednej z grup, ktoś wrzucił pewne porównania Ality do Ttitanica i Avatara. W Alicie są sceny żywcem wyjęte z tamtych filmów. Zapewne w całej reżyserii więcej do powiedzenia miał Cameron niz Rodriguez (o czym podkreślano w wielu materiałąch).
Tak, czy inaczej liczę też, że Alita będzie brutalniejsza, mroczniejsza by na końcu pojawiło się światełko. Jako pewne odbicie lustrzane jedynki.

ponczi88

Też liczę na to że dlatego uważam że kontynuacją powinien zając Rodriguez, tutaj niby mrok był jednak od do granic możliwości wyczyszczony z brudu ):

ocenił(a) film na 10
buterfly

Tym bardziej, że tu widzieliśmy tą przemianę; "Fallen angel, rising warrior". Doskonale wpasowałoby się tez w to, że Alita w końcu nie jest zwykłą dziewczyną, a bojowym dziełem sztuki. Do tego, jak powiedział Ido w odniesieniu do Motorball: "nie chce tworzyć potworów".
Dwójka mogłaby być kontynuacją bólu, cierpienia, samotności, a także tej utraty człowieczeństwa. By przed finalnym rozdziałem powrócić do punktu równowagi.

ponczi88

Też na to liczę bo jednak klimat z anime bardziej mi opowiadał, uważam że tutaj właśnie Rodriguez do niego pasuje ;)

ocenił(a) film na 10
buterfly

Anime było także dość smutne, ale nie czułem tak bardzo tych emocji jak w filmie. Tam także była strata, ale wyglądało to tak, że poboli i trzeba isć dalej. w filmie dostrzegłem o wiele więcej tragizmu i tego promieniowania bólem, samotnością. Zalewającą nawet szczęśliwe momenty, które do końca nie cieszyły, gdyż widz (który obejrzał chociaż raz film) wiedział co się stanie.
Przy okazji, urzekło mnie to zdjęcie:
https://imgur.com/xm3ju9A
niby zwyczajne, ale nie ukrywam, że chciałbym zobaczyć je w formie GIFu, w którym rosa zmienia się w Alitę z zachowaniem tego wyrazu twarzy. Coś jak te zmiany z materiałów zza kulis.
Dodatkowo, wiesz, że podobno Rosa miała swoje cameo w barze Kansas? Ktoś napisał, że nawet o tym mówiła. ciekawi mnie, w jakim wywiadzie.

ponczi88

Cóż kwestia gustu mnie akurat anime bardziej się spodobało, ponieważ uważam skupiono się na bohaterach a nie na samej suchej akcji jak uważam miało to miejsce w filmie ):

Cóż też tego wywiadu też nie widziałem,chociaż na YouTube trochę ich jest wiec możliwe że wszystkich nie obejrzałem ;)

ocenił(a) film na 10
buterfly

Co nie zmienia faktu, że w filmie o wiele więcej powiedziano o postaci Ality. w anime było jakoś tak sporo skrótów. od razu berserker, bez jakiejś genezy skąd Alita tak potrafi walczyć. Na pewno jeszcze nie czuło się tych emocji u samej bohaterki.
w każdym razie jak dla mnie film pokazywał cos jeszcze niz tylko to, do czego przygotowywały nas trailery. Jak ktoś, gdzieś fajnie ujał - GiTS skupiał sie na filozofii, Alita skupiła się na jej emocjach. Do tego gra Rosy była tak bardzo przekonująca.
Musze odszukać ten wywiad, a jeśli bym go nie znalazł. Zawsze pozostanie czekać na 4K i samemu dobrze sie przyjrzeć.

ponczi88

Zgodzę się że było sporo skrótów - Chociaż ja te emocje czułem jej zagubienie i taką niewinność, w filmie mi trochę tego zabrakło ):

ocenił(a) film na 10
buterfly

Myślę, że kwestia niewinności w filmie wynikała z pewnej ekspresji Ality. Ba, jak dla mnie taka lawina tego i zagubienia jest ten moment:
https://imgur.com/LYnTKPM
nie wiem czemu, ale ten kadr strasznie na mnie oddziałuje. Widze w nim zagubione dziecko, chcące odszukać drogę do domu oraz pełnie niewinności. Nawet będąc świadom, że Alita to nie grzeczne dziecko, a "mordercza maszyna".

ponczi88

Cóż na mię to jednak nie działa, myślę że jednak Rosa bez CGI jeżeli chodzi o ekspresje byłoby lepszym rozwiązaniem ;)

ocenił(a) film na 10
buterfly

Oglądając jakieś filmiki z Rosą (np. zapiski z jej insta, itd.) daje sie dostrzec Alitę. Dla mnie to oznaka, że Rosa dodała znaczna część siebie do gry.

ponczi88

Całkiem możliwe trudno mi się jednak wczuć w jej emocje ;)

ocenił(a) film na 8
buterfly

Te oczy przecież zamierzenie tak zrobili..No chyba, że przy 170mil$ zrobili taki błąd (nie)

GamoraRuss

Wiem też że zamierzone :)

ocenił(a) film na 9
Andrevox100

"Ale te oczy..." Cudowne!

danielsan85s

Powiedz to komuś, kto nie ma pojęcia że to adaptacja mangi.

szmyrgiel

Cza się orientować

Andrevox100

Najnowszy zwiastun!
https://www.youtube.com/watch?v=puKWa8hrvA8
Więcej najnowszych zwiastunów: Facebook Trailery Srailery

Falkor1

Nie wiem jakim cudem mi to umknęło, nigdzie tego nie nagłaśniali, nawet na fanpageu. Dzięki.

szmyrgiel

Zapowiedź z Super Bowl...
https://www.youtube.com/watch?v=IA2NI63uHrk

Andrevox100

Wiem, że będzie to raczej dobry film, ale faktycznie te oczy, mimo, że to próba połączenia anime ze swego rodzaju realizmem sci-fi - niezbyt bardzo pasują. No i aktorzy niektórzy nie mają żadnej charyzmy czy urodziwości. Wyglądają jak jacyś przeciętni studenci przeciętnego uniwersytetu :p

Andrevox100

nie no GITS to porażka do tego ta drętwa i nijaka Johanson tragedia, taki film tak zje.

ocenił(a) film na 4
Andrevox100

Ghost in shell przy tym to arcydzielo!

ocenił(a) film na 6
Andrevox100

Oczy to jak by miała jakiś filtr ze snapchata nałożony

ocenił(a) film na 10
Andrevox100

https://www.instagram.com/p/Bl_aLlWAzXG/ nie musieli robić CGI. Wystarczyło ja zatrudnić i jakis tam makijaż walnąć.

ponczi88

Akurat Rosa też bez CGI pasuje wizualnie :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones