PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=554676}

Alma

6,9 3 531
ocen
6,9 10 1 3531
Alma
powrót do forum filmu Alma

"Alma" to niezwykła animacja. Chociaż w gruncie rzeczy jest to taka opowiastka grozy, bije od niej niezwykłe ciepło, które udzieliło się już wielu widzom.

Niesamowite wrażenie robi animacja dziewczynki, która zachowuje się i reaguje jak prawdziwa osoba. Jej emocje, jej pasja są doskonale widoczne, a to zawsze cieszy, zwłaszcza w tak niewinnej formie.

Świetnie wykreowana została zresztą cała sceneria. Oto urocza, spokojna dzielnica, gdzie dzieci prawdopodobnie szwędają się po ulicach i spotykają na bitwy śnieżne, tudzież w innych celach. Jest też stary sklep, który oczarowuje niezwykłymi zbiorami oraz pięknym, dostojnym drewnem, którego zapach zapewne nadaje mu jeszcze przyjemniejsze wrażenie.

Jeszcze jednym, istotnym atutem filmu jest muzyka. Ma niezobowiązujący charakter, jest melodyjna, pogodna i przyjemna dla ucha. Ma taki uroczy posmak ulicznej kapeli, albo restauracyjnego grania (w dobrym znaczeniu tych słów).

Szczerze polecam! Fani Burtona powinni obejrzeć bez pytania. Niecałe 6 minut spędzonych w innym świecie.
4/5

Khaosth

bardzo dobry film krótkometrażowy. Jeden z lepszych, jakie oglądałam.

ocenił(a) film na 9
Khaosth

Pogodna muzyka? Ciepło? Przedziwne. Mnie tam raczej przeszły ciarki w kulminacyjnym momencie, a Ty mówisz o pogodnej muzyce. Bez sensu. Całkowicie się z Tobą nie zgadzam. Odczytuję to zupełnie inaczej. Interpretuję to jako piekielnie mocną animację, której podtekstem jest pedofilia. Słychać w tym filmie sapanie, prawdopodobnie owego pedofila. Lalka służy jako wabik. Sklep jest niby widoczny dla wszystkich, a tak naprawdę niedostępny. Dopiero później otwiera się przecież klamka, bo weszło tam odpowiednie dziecko. Dziewczynka, zamieniona w lalkę jest dla mnie symbolem bezradności, niemocy, nie może się ruszyć, a jedynie przewraca oczami. Pozostałe lalki to ofiary, natomiast ten chłopiec, który wjeżdża rowerem w szafę (czy co to było?) jest kimś, kto zwariował przez to, że został wykorzystany. Strasznie mocna i okrutna animacja. Przemówiła do mnie.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones