PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=577516}

Almanya

Almanya - Willkommen in Deutschland
7,0 2 851
ocen
7,0 10 1 2851
Almanya
powrót do forum filmu Almanya

Polecam

ocenił(a) film na 8

Bardzo przyjemna komedio-dramat z inteligentnymi dialogami. Film pokazuje typowe stereotypowe myślenie Turków na tema Niemców i ich obyczajów, wierzeń.
Cytat z filmu. "Czym lub kim jesteśmy. Jesteśmy sumą wszystkiego co wydarzyło się przed nami i tego co stało się na naszych oczach, wszystkiego co nam zrobiono. Jesteśmy każdą osobą i rzeczą, których istnienie na nas wpłynęło, albo na które wpłynęło nasze istnienie. Jesteśmy wszystkim co się dzieje, gdy już nie istniejemy i wszystkim co nie stało by się gdybyśmy nie istnieli"

ocenił(a) film na 8
gosh85

Cytat z filmu na temat Chrześcijan. Tak jeszcze nie podchodziłem do religii, że Chrześcijanie to kanibale."Niemcy jedzą wieprzowinę i ludzi. Ich znakiem jest martwy człowiek na krzyżu. Jego też zjedli. Co niedziele idą do kościoła, żeby go jeść i pić jego krew."

ocenił(a) film na 8
gosh85

Mnie również zaintrygowała powyższa sentencja i zastanawia mnie czy to „ tylko tekst” stworzony na potrzeby scenariusza tego filmu, czy może słowa jakiejś znaczącej osobistości, nie wiem, ale być może pan \ pani, coś na ten temat będzie wiedzieć więcej? Te słowa mają w sobie coś, stąd ciekawi mnie ich pochodzenie. Dziękuję z góry za odzew na mój komentarz.

PS
Chodzi naturalnie o ten pierwszy cytat " Czym lub kim jesteśmy ..."

ocenił(a) film na 8
idol_5

Autor słów Salman Rushdie

ocenił(a) film na 8
gosh85

Dziękuję serdecznie za uświadomienie mnie cytat z pewnością uniwersalny i wart zapamiętania. :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones