PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=662460}
5,3 34 769
ocen
5,3 10 1 34769
2,8 14
ocen krytyków
Ambassada
powrót do forum filmu Ambassada

Jedna rzecz, która odróżnia filmweb od IMDB, jest to, że na tym drugim można dowiedzieć się jak rozkładały się oceny widzów w zależności od płci i wieku oceniających. To jest jedna z podstawowych metryk dotycząca marketingu filmów.

Na filmwebie jest to niedostępne. Próbowałem zrobić nieformalny przegląd ocen tego filmu klikając pseudonimy tych komentujących, którzy udostępniają swoją ocenę. Większość użytkowników filmwebu samodzielnie deklaruje swoją płeć w postaci ikonki obok pseudonimu.

Jako przybliżenie wieku wymyśliłem binarną metrykę (młody/a,stary/a) na zasadzie (ocenia gry,nie ocenia gier). Jak ktoś ma sugestie jak to ulepszyć, to mam oczy i uszy otwarte.

No i wyszło mi w przybliżeniu, że większość z tych, którzy dali temu filmowi niskie oceny to młodzi mężczyźni.

Szczerze mówiąc to bardzo zaciekawiła mnie ta dychotomia. Czy jest tutaj ktoś, kto ma jakieś przemyślenia na ten temat? Obojętnie czy zawodowe czy amatorskie. szczególnie mnie interesuje opinia kogoś ze stycznością z "gender studies" i porównanie odbioru filmu AmbaSSada z odbiorem filmu Seksmisja.

Ja próbowałem włączyć się do sąsiedniego wątku

http://www.filmweb.pl/film/Ambassada-2013-662460/discussion/Barwy+Szcz%C4%99scia +czyli+G%C4%99si+Pipek+-+maine+kleine+Rezension,2303832#topic_2303832

ale mi to nie wyszło i wątek zjechał daleko od tematu.

ocenił(a) film na 9
Wujek_Sylwek

Lepszy link do wnętrza wątku:

http://www.filmweb.pl/film/Ambassada-2013-662460/discussion/Barwy+Szcz%C4%99scia +czyli+G%C4%99si+Pipek+-+maine+kleine+Rezension,2303832#post_11617924

ocenił(a) film na 10
Wujek_Sylwek

Pewnie masz rację. Dodam tutaj pewną uwagę. Gdy w filmach polskich występują znani aktorzy, to internauci piszą czasem, że aktorzy się opatrzyli i dajcie nowych/młodych. A jak się daje nowych/młodych, to piszą, ze film i/lub gra niedobra. Wiecznie niezadowoleni- polski syndrom. Film nie jest może arcydziełem ale ja się ubawiłam. A jaki świetny Więckiewicz. I jaki naturalny i zabawny Nergal.

użytkownik usunięty
jagoda49

Jak ci zbrzydło jedzenie kawioru to nie znaczy, że chcesz jeść g. (jak mawia znana restauratorka).

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones