PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=662460}
5,3 34 770
ocen
5,3 10 1 34770
2,8 14
ocen krytyków
Ambassada
powrót do forum filmu Ambassada

hitler ist totten, wojny nie bylo, polowa warszawiakow na ulicach to ortodoksyjni żydzi.

ocenił(a) film na 6
Reksio_gwalciciel

Mam tylko nadzieję że z kapitąłem totalnie do izraela nie idą tylko w polskę coś inwestują.

ocenił(a) film na 7
0tik

gdyby nie było II wojny to Izrael by nie powstał :p

wild_wolf

trudno stwierdzić jednoznacznie

ocenił(a) film na 7
steepien

poczytaj historię

wild_wolf

wild wolf poczytaj o syjonizmie i osiedlaniu się Żydów w Palestynie. Naprawdę ten proces nie ma nic wspólnego z II WŚ, co najwyżej można stwierdzić że II WŚ przyspieszyła proces tworzenia się państwa żydowskiego. "Co by było gdyby" nigdy nie jest pewne i żadnych scenariuszy nie można wykluczyć (nawet tego że państwo żydowskie nie powstało), jednak rozwijający się od końca XIX wieku syjonizm, emigrowanie Żydów do Palestyny (na długo przed II WŚ) oraz powszechny antysemityzm w Europie tamtych czasów, powoduje iż twoja teza o nie powstaniu państwa żydowskiego miałaby nikłą szansę na realizację (aczkolwiek zawsze pewna szansa istniała ale to raczej jak 90% że powstanie 10% że nie powstanie).

ocenił(a) film na 7
steepien

chcesz się kłócić z finalistą ogólnopolskiego konkursu wiedzy nt historii Żydów? - spasuj może ;)

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
wild_wolf

tak tak tak, a ja jestem Elżbietą II i mówię po polsku (taki mój mały sekrecik).

ocenił(a) film na 7
steepien

to juz nie moj problem :p

ocenił(a) film na 10
Reksio_gwalciciel

Zakończenie jest chyba humorystyczne. Barwniejsza kultura. Mieliśmy też parę innych mniejszości ale w filmie jak rozumiem się nie zmieściły. Są za to w filmie W ciemności.

ocenił(a) film na 6
Reksio_gwalciciel

Przed II Wojną Światową w Polsce (i całej Europie) żyły miliony Żydów - w filmie Adolf umarł więc nie było holokaustu a co za tym idzie, Żydzi nie mieli powodu uciekać do Palestyny zakładać swoje państwo :P

ocenił(a) film na 3
Pro100wnik

panna miala męża ktorego niby kochała jego smierc podsumowala "trudno" :) pocieszajace

ocenił(a) film na 7
Thengel1986

Bo zostal jej lepszy model

Pro100wnik

Pro100wnik mylisz się, Żydzi do Palestyny zaczęli przybywać o wiele wcześniej niż Hiler doszedł do władzy, a nasilenie tego procesu miało miejsce w latach 20. XX wieku, było to związane z rodzącym się syjonizmem, oraz rosnącym antysemityzmem w całej Europie (nie tylko w Niemczech). Państwo żydowskie czy byłby Hitler czy nie raczej i tak by powstało.
A i jeszcze twój związek przyczynowo-skutkowy - nie było holocaustu, więc Żydzi nie mieli po co uciekać - większość Żydów tych co zamieszkało w Palestynie zrobiło to przed holocaustem (wyemigrowali, a nie uciekali).

steepien

Może by powstało ale szybko by zniknęło z powierzchni ziemi bo nie byłoby Holocaustu i cały świat by ich nie niańczył pozwalając na bardzo wiele.

Jordan66

Jordan, świat to takie ciekawe miejsce, w którym holocaust nie przesądzał o istnieniu państwa Izrael, a raczej pieniądz, który btw lubi być liczony ;)

steepien

Holocaust to świetny biznes przecież.

użytkownik usunięty
Reksio_gwalciciel

Pejsymistyczne. ;)

ocenił(a) film na 7

Wyprzedziłeś mnie, nie mogę cię powielać, myślałem że mam jedyny niepowtarzalny humor, a tu szit... :)

ocenił(a) film na 6
Reksio_gwalciciel

Ulica, którą się przechadzali to Nalewki - główna ulica żydowskiej części przedwojennej Warszawy.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones