PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=628311}
6,5 35 958
ocen
6,5 10 1 35958
5,2 9
ocen krytyków
American Assassin
powrót do forum filmu American Assassin

I jak?

ocenił(a) film na 6

Dosyć dynamiczny i pełen akcji aczkolwiek nie poraża. Klasyczne zagranie na początku, gdzie mamy dwie skrajne sytuacje i kontrast (protagonista się zaręczył, a jego wybranka nagle ginie). Daje to zarazem motyw zemsty, na którym opiera się całość filmu. Dalej mamy krótką relację mistrz-uczeń i dosyć wybuchowe dwa charaktery. Kilka razy uśmiechnąłem się pod nosem, parę razy ziewnąłem - reasumując film dosyć przeciętny, choć tematyka jak najbardziej na czasie. No i ten uroczy moment z polskimi policjantami. Mieli swoje 5.. no z 2 minuty. Pozdrawiam i zapraszam od dyskusji.

ocenił(a) film na 8
Praks

No właśnie u mnie ma nieco wyższą ocenę. Co prawda może i na 8 nie zasłużył, ale dałem mu trochę a conto na tle pozostałych, tego typu produkcji w ciągu ostatnich lat. Jakoś nic wiele bardziej sensownego i jednocześnie trzymającego tempo i zwroty akcji, nie rzuciło mi się w oczy. Oczywiście bez jakiegokolwiek jednoznacznego odniesienia do całej sagi Jasona Bournea. Wątek polski bardzo sympatyczny, a przynajmniej nie tak sztuczny jak w przeważającej części amerykańskich obrazów. Jednak zastanawia mnie cały czas jego geneza... Czy wynikała tylko z geograficznego sąsiedztwa naszego kraju z Rosją (a przynajmniej sąsiedztwa z drogą przerzutową plutonu), czy raczej względy sentymentalne któregoś z członków obsady bądź twórców.
Jak na pierwszy "ogląd" znalazłem kilka błędów logicznych w filmie, jednak nie dyskwalifikujących go.

ocenił(a) film na 10
szymonka

Wydaje mi się że skoro film jest adaptacją książki, to prędzej autor książki mógł mieć coś związanego z naszym narodem. A on nie żyje więc może po prostu tego nie zmieniali i zostawili tak jak jest.

ocenił(a) film na 6
theklaudiansn

W książce nie było Warszawy. Tak samo Rzymu. Równie dobrze można napisać ze James Bond jest ekranizacja książki Vinca Flynna bo tyle samo ma wspólnego książka z tym tworem. Z książki pamietam tylko dwie 2minutowe sceny. Wielu postaci nie ma, za to jest postać ghosta ktorego w książce nie było jak i wątku o bombie atomowej. Niestety ale autor książki przewraca się w grobie. Jeśli obejrzeliscie film to książkę możecie przeczytać jako zupełnie inna historie i z całym sercem polecam. Pozdrawiam :-)

Praks

dokładnie takie same odczucia mam co do tej produkcji. Typowy klasyk kina akcji i typu "zabili go i uciekł". Samo wykonanie na wyższym niż standardowo poziomie, ale film sam w sobie nie prezentuje zupełnie żadnej rewolucji lub powodów, dla którego miałby dostać ode mnie 7 gwiazdek.

dewille

Film przeciętny, o którym zapomnę już jutro. Największą głupotą była tutaj budowa bomby atomowej, to jest wystarczy pluton, fizyk nuklearny i mamy bombę. Nie potrzeba wcale wzbogacać plutonu, albo zrobił to ten naukowiec w garażu.. No dobra, ale to tylko film ;)

marcin261287

no pewnie schematy podesłały mu Mireczki z Wykopu - to co to za problem ;)

dewille

Całe szczęście nie pamiętam już tego filmu i zupełnie nie mam pojęcia o czym piszesz ;)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones