PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=31042}
6,7 133 225
ocen
6,7 10 1 133225
4,4 16
ocen krytyków
American Pie 2
powrót do forum filmu American Pie 2

amerykańskie prawo

ocenił(a) film na 6

Czegoś nie rozumiem! Policjanci gdzieś na początku filmu włażą do prywatnego domu
(nie wygląda żeby mieli nakaz sądowy na wejście na posesje) i przerywają imprezę oraz konfiskują alkohol (legalny w Stanach) dorosłym ludziom czyli studentom i licealistom.
Może licealiści może nie pełnoletni, ale to nie powód do wpakowywania się ludziom do
domu. Pomijam kwestie że mogli zakłócać cisze nocną ale to inna sprawa. Włażąc
komuś z taką sprawą (zakłócania ciszy nocnej) do domu policjanci, przynajmniej w
Polsce raczej nie zabieraliby im alkoholu, nawet gdyby natknęli się na nieletnich, chyba
że w amerykańskim prawie zabronione jest przebywanie nieletniego razem z alkoholem
w jednym pomieszczeniu. Nie wiem za bardzo jak traktują pijanych nieletnich, ale raczej
nie zabierają cały alkohol i wszystkich przeganiają do domu. Wiek legalności picia 21 lat
też jest bezsensowny. Po pierwsze jako liberał jestem przeciwny takim ograniczeniom
wiekom narzucanym prze państwo, albo chociaż żeby służyły ochronie dzieci a nie były
bezpodstawnym ograniczanie człowieka który ma w wieku na przykład 20 lat prawo do
kierowania samochodem czy uprawiania seksu, ale o dziwo jest za młody żeby napić
się piwa. Trochę to bezsensownie wygląda, ale nie wiem za wiele o amerykańskim prawodawstwie więc może ktoś na forum zna się na tym i zechce podzielić się wiedzą o
amerykańskim prawie w tym względzie objaśniając nam tą scenę. Z góry dziękuję za
odpowiedź.

karzmul

Amerykańskie prawo brzmi: nie bierz tak dosłownie filmów

ocenił(a) film na 8
Vaylander

powiem tak dobrze ze od 21 roku alkohol bo w polsce gowniartwo sie opije i hojraki ja zyje w USA i te prawa mi sie podobaja a co do policji to tak naprawde jest zaglosno sasiedzi dzwoni i juz masz na chacie gliny i wcale nie potrzebuja nakazu w Polsce tak dawno powinno byc nie bylo by bandziorstwa

marcinek77

Ja mieszkałem 2 lata w Anglii z dziewczyną i ze znajomymi z małym dzieckiem - dziecko kilka razy trochę popłakało i już policja puka. :D

użytkownik usunięty
marcinek77

i co z tego, że jest od 21 i tak piją już dużo wcześniej, ja nie wiem po co wogóle jest taki zakaz

ocenił(a) film na 6
marcinek77

A co by mi groziło za napicie się alkoholu kiedy mam poniżej 21 lat? Pytam tak z ciekawości, bo do Stanów się nie wybieram.

karzmul

W Polsce najwyżej by Ci mandat wlepili

lapfoolowup

a gdzie tam, jak łapią dzieciaków powyżej 15 lat to tylko spisują, a młodszym dają mandat 50zł do zapłacenia na poczcie żeby starzy nie widzieli. Polskie prawo wspiera alkoholizm.

ocenił(a) film na 10
karzmul

picie alkoholu po ukończeniu 21 roku życia nie obowiązuje we wszystkich stanach

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones