PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=876}
6,5 367 435
ocen
6,5 10 1 367435
5,4 25
ocen krytyków
American Pie
powrót do forum filmu American Pie

Przekaz?!?

ocenił(a) film na 3

Zastanawia mnie, co ten film chciał przekazać. Teoretycznie pod koniec główni bohaterowie dochodzą do wniosku, że seks nie powinien być rzeczą (z braku lepszego słowa) przelotną i powinien być uprawiany z naprawdę dla nas szczególną osobą. Co dzieje się potem? Wszyscy zaliczają tej samej nocy. Przekaz wyleciał przez okno. Nie mam nic przeciwko prymitywnym komediom,ale uważam że każdy film powinien mieć jakąś wartość, którą chce przekazać widzom. W tym niczego takiego nie dostrzegam. Jak dla mnie 3/10.

ocenił(a) film na 10
Atallos

Po pierwsze komedia ma rozśmieszać , a dla osób w wieku <20 ten film jest bardzo śmieszny, po drugie ten film jak i cała seria pokazuje siłę przyjaźni, problemy nastolatków w stanach w sprawach damsko-męskich (jak są słabo wyedukowani w tych kwestiach i jak przedmiotowo traktują sex) a poza tym świetna ścieżka dźwiękowa i bardzo pozytywny nastroj tego filmu

Atallos

odrazu mówie że nie chciało mi sie czytać całej twojej wypowiedzi, ale coś ci powiem. To tylko pieprzona komedia i miała przekazać jedynie uśmiech tylko o to tu chodziło, tylko o głupi śmiech. Jak nie było ci do śmiechu i oglądałeś to tylko po to żeby dojrzeć jakiś przekaz moralny dla nastolatków to trzeba było se obejrzeć Zieloną Mile. Jak dla mnie spoko film, śmieszny i o to chodzi 8+/10

ocenił(a) film na 3
mejbirdus

Dlatego używam zwrotów typu "uważam że" "jak dla mnie" itp. Możliwe że po prostu nie jest to mój typ humoru, ale po prostu jestem zwolennikiem bardziej wyrafinowanej komedii oraz zwartej fabuły nastawionej na konkretny przekaz. Nie krytykuję ludzi, którym podoba się ten film, rozumiem potrzebę wyluzowania np. po pracy, po prostu nie uważam tego za dobry film według moich standardów. Mejbirdus, mój komentarz miał tylko 4 linijki, naprawdę nie miałeś siły go przeczytać? :)

Atallos

dobra niech Ci będzie przeczytałem :D no i o to właśnie chodzi. Ja też lubie kiedy film jest taki, że na koniec można wyciągnąć jakieś wnioski z tego wszystkiego, ale American Pie - ta cała seria, nie należy do takich filmów to taka typowa luźna komedia, żeby sobie obejrzeć najlepiej w gronie znajomych.
Pozdrawiam :)

ocenił(a) film na 3
Atallos

czuję dokładnie to samo. Cały film kręci się wokół masturbacji lub szukania dziewczyny do przelecenia. Nic ciekawego, nic śmiesznego (uśmiechnęłam się może przy 3 scenach). Ktoś tu pisał że dla osób <20 lat film jest bardzo śmieszny. Aż tak niskie mniemanie o WSZYSTKICH polskich nastolatkach? bo o amerykańskich to chyba wszyscy mieli już dawno, w sumie pewnie słusznie.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones