PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=702521}
5,6 13 355
ocen
5,6 10 1 13355
4,0 3
oceny krytyków
American Ultra
powrót do forum filmu American Ultra

Nigdy nie piszę tutaj swoich spostrzeżeń na temat, ale tym razem muszę.
Do filmu podchodziłem z kompletną nie wiedzą. Ani kto jest reżyserem, ani o czym film tak właściwie opowiada. Miałem neutralny start. Film w moim odczuciu na początku był świetnie złożonym, bardzo ładnie wizualnie nagranym love story. Wszystko mi tam pasowało, montażysta odwalił dobrą robotę. Później okazało się jednak, że wchodzimy w świat wysoko żenujących opowieści pod szyldem "tajny projekt CIA". A jak zobaczyłem twarzyczkę Grace'a to już mi ręce opadły bo byłem przygotowany na wielki bełt amerykańskości z 99 cent storu za grube miliony. Jakie było moje zdziwienie gdy film dalej trzymał się kupy. Oglądało się dobrze, nie ściskało w żołądku z przelewu głupoty. Poza tym film cały czas trzymał bardzo dobry poziom wizualny, a główna para przywodziła mi na myśl okładkę "21st century brakedown" jak z resztą cały klimat tego albumu. No ja się zakochałem.
Historia dobrze opowiedziana, świetna charakteryzacja i scenografia. Zdjęcia na bardzo dobrym poziomie.
Końcówkę trochę zdewastowali, gdyby ucięli po oświadczynach było by pięknie jak w "Turbo Kid". Ale to jeszcze mogę wybaczyć (ale nie zapomnieć).
Po czym wchodzę tutaj widzę, fale krytyki bo Stewart i że film jest KOMEDIĄ, plakat to jakieś ścierwo zupełnie nierelatywne do odczuć po seansie, a reżyserem jest facet od Projektu X. Może muszę obejrzeć to jeszcze raz bo czegoś nie zauważyłem, ale po tym pierwszym razie, bawiłem się świetnie.

ocenił(a) film na 9
albory

świetny dowcipny i fajnie surrealistyczny filmik ;) mi sie akurat podobało to komiksowe rozegranie końcówki ;)

ocenił(a) film na 3
albory

Zdrowo się rozpisałeś, ale bez jednego, najważniejszego - o czym jest ten film?

ocenił(a) film na 8
Krzypur

W przypadku tego rodzaju kina Twoje pytanie nie ma sensu - ten film ma dać rozrywkę, a nie odpowiadać na jakieś pytania. I daje zabawę...

Jakec

Tylko że nawet rozrywka powinna posiadać minimalną fabułe ;)

Krzypur

Film jest o robieniu marionetek przez rząd ze zwykłych ludzi - wszystko w radosnym sosie komiksowym, bez słówka o tym, co programowanie umysłu robi z psychiką i jaką wartość dla "tresera" mają marionetki. Polecam pod rozwagę, że nie wszystko co ładne i kolorowe, jest niewinne i fajne.

Krzypur

według mnie film trzeba traktować jako parodię filmów z typu o tajnych szpiegach

ocenił(a) film na 8
albory

Zgadzam się z Tobą w 100%

albory

Niestety cierpi ona (w internecie) przez rolę w zmierzchu a przecież jeśli się zastanowić to nie jej wina tylko książki, na szczęście dzięki takim filmom powoli odbudowuje swoją karierę. :)

ocenił(a) film na 6
albory

Ocena 8 trochę zawyżona, ale rozumiem o co Ci chodziło. Film całkiem dobry, momentami zabawny, sprawnie zrealizowany. Szkoda, że jest to tak naprawdę kalka wielu filmów sensacyjnych z ostatnich kilku lat. Twórcy nie pokusili się o jakąkolwiek oryginalność. Mimo wszystko ogląda się świetnie, ale ode mnie najwyżej 6*.

ocenił(a) film na 7
Pawel_Gosia

zgadzam się, chociaż ja solidną 7 dałem. fajny film, aktorzy na początku wydawali mi się mocno przerysowani, ale po złapaniu konwencji wydają się wręcz idealni do swoich postaci. fajny pastisz, zabawa obrazem ... ogolnie pozytywny film.

ja wiem, że wszyscy oczekują tutaj samych wyjątkowych obrazów, ale wrzućmy na luz - dla wielbicieli wybitnego kina to pewnie będzie film na niską ocenę, ale dla przeciętnych oglądaczy (troszkę takim jestem) to przyjemne, solidne kino. A już dla fanów gatunku (takich jak ja;-) ) to naprawdę przyjemny film!

btw. sposob eliminacji wrogów - poezja. koncowka widzialem, ze byla krytykowana przez kilka osob, ale to dopiero komiks! ;)

ocenił(a) film na 9
albory

Lepiej bym tego nie ujął. Oglądam po raz 2-gi po jakimś czasie i tak samo dobre wrażenia. Też oglądałem kiedyś nie wiedząc kto i co i o co chodzi. Początek mnie zdołował, a potem....!! Cały film świetny. Równy, wysoki poziom. Obsada i gra aktorska. Pisze "Tepee" o zagrożeniu postępowaniem Amerykanów wobec ludzi - jest to świetnie i mocno pokazane, ale dla jednych może to być zwykły film akcji/"rąbanka", a dla innych widoczne manipulowanie ludźmi w skali kraju i szerszej. Na pewno dobra rozrywka i świetna gra aktorów.

albory

'' nie ściskało w żołądku z przelewu głupoty'' - Serio bo dla mnie głupota w filmie jest nadto widoczna.

ocenił(a) film na 6
albory

"Kompletną niewiedzą" jeśli już i "byłoby"

ocenił(a) film na 8
browne_2

Tak jest szeryfie, mam nadzieję, że dobrze się Panu zrobiło. Na moją obronę, święta Boża rodzicielko, pisałem to parę ładnych lat temu pod wpływem kadarki exclusive z biedrony, w wyjątkowo paskudnym mieszkaniu na Pradze Północ.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones