PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=334477}

Amerykańska zbrodnia

An American Crime
7,4 27 755
ocen
7,4 10 1 27755
Amerykańska zbrodnia
powrót do forum filmu Amerykańska zbrodnia

Chciałabym obejrzeć, ale boję się, że będzie za dużo krzywdy w tym filmie... A nie lubię patrzeć, jak
cierpią niewinni...

ocenił(a) film na 8
Indra_5

Podobno w tym cierpienie jest raczej sugerowane niż dokładnie przedstawione. "Dziewczyna z sąsiedztwa" jest wg różnych opinii dużo brutalniejsza. Dlatego w najbliższym czasie postanowiłam się zapoznać z "Amerykańską zbrodnią", sugerując się znalezionymi wypowiedziami.

ocenił(a) film na 8
Indra_5

film nie jest brutalny, chwilami możesz poczuć się źle widząc i czując co się z tą dziewczyną dzieje ale jeśli obawiasz się przesadnej brutalności to tu jej nie ma, ogólnie dosyć wiernie przekazuje historię Sylvii

ocenił(a) film na 7
Indra_5

Sceny filmie jedynie sugerują co się wydarzyło lub wydarzy. Nie jest pokazane tak dosłownie, jest w niektórych miejscach dopowiedziane. Dla mnie brutalniejszym filmem była jednak "Dziewczyna z sąsiedztwa", a książka pod tym samym tytułem to już na pewno nie jest dla osób o słabych nerwach. Książka jest naprawdę brutalna i naprawdę mocna, Budzi wiele emocji, a nawet strach przed przewróceniem strony....Polecam powyższy film.

ocenił(a) film na 8
Indra_5

Jeśli 'nie lubisz patrzeć jak cierpią niewinni' omijaj ten film z daleka.
Film oglądałem ze 2 lata temu i tak na dobrą sprawę do tej pory nie do końca mogę się pozbierać (po filmie czytałem o tym jak to naprawdę wyglądało). Film jest bardzo dobry wg mnie, ale dla osób bardzo wrażliwych - nie wart ceny, którą trzeba ponieść.

Teraz pozostaje mi pytanie: oglądać Dziewczynę z sąsiedztwa czy nie oglądać...

ocenił(a) film na 7
CREATOR_filmweb

Jeśli 2 lata cierpiałeś po Amerykańskiej Zbrodni to lepiej wcale nie dotykać Dziewczyny.
Film jest znacznie ostrzejszy, mocniej oddziałuje na psychikę widza. A wiedza, że w zasadzie nic pokazanego w filmie nie jest specjalnie podkoloryzowane (tzn wszystkie krzywdy przedstawione w filmie rzeczywiście miały w tej czy innej formie miejsce) nie pomaga.

Indra_5

Ja ci polecam obejrzeć, mi osobiście bardziej podobała się 'Amerykańska zbrodnia' niż 'Dziewczyna z sąsiedztwa'. Ta wersja nie jest brutalna, jak już to było napisane w komentarzach, sceny w filmie są sugerowane tym co ma się wydarzyć.
Natomiast druga wersja jest bardziej brutalna i mniej zbliżona do prawdziwych wydarzeń takich jak np pojawia się tam scena gwałtu Sylvii, choć tak na prawdę w rzeczywistości nic takiego nie miało miejsca. Jest w tej wersji kilka rzeczy oderwanych od prawdziwych wydarzeń, ale także jest warta uwagi.Chyba, że nie zniesiesz tyle brutalności, która jest w drugiej wersji wyraźnie pokazana, to ci odradzam. ;)

ocenił(a) film na 8
hihihincomprehensible

Oj sprzeczałbym się ze stwierdzeniem, że ten film nie jest brutalny. Wszak brutalność ma wiele odmian, a na jej spotęgowany odbiór wpływa jeszcze cała masa innych wyznaczników. Wszystko zależy też od personalnych doświadczeń życiowych i inteligencji emocjonalnej danego odbiorcy. Dla jednego najbrutalniejszym filmem może być wspominany w innym wątku "Man behind the sun" czy "Salo", a dla drugiego właśnie utwór w stylu "Amerykańskiej zbrodni" albo "Naszej klasy". Jedni za wyznacznik brutalności uważają krwawe sceny, inni przemoc psychiczną lub nawet sam sposób kręcenia filmu w sposób sugestywny. : )

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones