PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=334477}

Amerykańska zbrodnia

An American Crime
7,4 27 765
ocen
7,4 10 1 27765
Amerykańska zbrodnia
powrót do forum filmu Amerykańska zbrodnia

Ponieważ historię znałem wcześniej z jakiegoś z kanałów Discovery to zachowania ludzkie tak mnie nie szokowały i widziałem sam film, który jest po prostu mocno przeciętny. Na uwagę zasługuje tu jedynie aktorstwo Catherine Keener, która była przekonująca.

ocenił(a) film na 8
KarolZet

Natomiast ja nie znałem żadnych historii, ani nie oglądałem żadnych dokumentów w tym temacie. Muszę napisać, że film jest bardzo mocny, a widziałem już nie jedno paskudztwo. Ellen Page zagrała świetnie i myślę, że kiedyś będzie na prawdę wielką aktorką...

ocenił(a) film na 5
hum_kryk

Tak jak powiedziałeś jest mocny i dlatego wbija się pewnie w głowę. Ale jak to odrzucisz to wiele nie zostaje. A gra Page jest jak dla mnie w porównaniu z tym co widziałem w Juno czy Incepcji taka sobie.

ocenił(a) film na 8
KarolZet

nom w Juno wymiata :) mimo wszystko cieszę się, że obejrzałem

hum_kryk

Film niestety lipa straszna, przewinąłem pół filmu, wieje nudą. Zero brutalności, każda tortura nad Sylvią nie jest pokazana bezpośrednio tylko jak w jakiejś bajce dla dzieci. Film jest nierealistyczny do granic możliwości. Siostra Sylvii nie poszła na policje, bo się bała Gertrude, tak samo jej córki oraz nerd w okularach. Wszyscy się bali schorowanej astmatyczki. Zadzwoniła do rodziców i zamiast normalnie powiedzieć o co chodzi to stwierdziła że musi iść, bo patrzą się na nią inne dzieciaki. Niesamowity powód do kończenia rozmowy z rodzicami, których się nie widziało miesiąc czy dwa. Szczególnie w wieku młodzieńczym gdzie jednak jest się bardzo przywiązanym do ojca i matki. Super scenariusz, geniusz po prostu. Jak dla mnie komedia, 5/10. Gertrude nie najgorsza gra aktorska oraz młoda, rozkręcająca się Page jakoś wyratowały ocenę na te 5 punktów. Co do Page to jednak jeden z Jej słabszych filmów. Ona wg mnie nie nadaje się do grania roli cierpiętnicy fizycznej zdanej na pastwę losu. Zdecydowanie lepiej sprawdza się w rolach o podłożu psychologicznym jak Smart People, Juno czy Incepcja.

Lechu1777

To jest historia oparta na faktach w mniejszym lub większym stopniu, a Ty piszesz, że to nierealne.

Ilyade

Oparta na faktach, dobrze napisałeś. Jeżeli wprowadzę jak to napisałeś małe zmiany do faktów to czy dalej będą faktami? Pomysł może z życia wzięty, ale przedstawiony w sposób skrajnie śmieszny.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones