PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=334477}

Amerykańska zbrodnia

An American Crime
7,4 27 736
ocen
7,4 10 1 27736
Amerykańska zbrodnia
powrót do forum filmu Amerykańska zbrodnia

To taki wniosek na szybko, zaraz wytłumaczę...

Trudno oglądając film przynajmniej nie uronić łzy a przez cały seans człowiek ma poczucie obezwładniającej bezsilności i chęci pomocy, sprawiedliwości która jak to często bywa nie następuje... tu na ziemi

Ta i wiele innych historii to jedna z 'tych' twarzy ameryki. Czyny bestii się ucieleśniają, poczytajcie o takim Garym Heidniku, tak samo więził w piwnicy, albo inny psychol Gacy. Ameryka to kraj marzeń, sukcesu i wszelkich odmian zła, wyobraźni człowieka do upodabniania się do zwierzęcia.

Dziewczynka trafiła można rzec, w złe miejsce i zły czas. Takich rodzin kiedyś i dzisiaj gdzie panuje totalna beznadzieja jest wiele, nie oznacza to że każdy jest potencjalnie bestią jak baniszewski, ale nie wiele potrzeba żeby smutek i frustracja przepoczwarzyła się w sadyzm. Najczęściej to na zwierzętach następuje ujście złości wobec niespełnionego życia, w tym przypadku trafiło na Sylvie. To brutalne ale takie są fakty. Trafiła do nie tego domu.

Ostatnia sprawa nawiązująca do tematu. Jeżeli Boga nie ma a człowiek po śmierci przestaje funkcjonować to życie tej małej i tysięcy innych takich niewinnych było bezsensowne. Żyła krótko, a za swoją dobroć i czystość duszy dostąpiła cierpień które trudno mi sobie wyobrazić. I tu clue... wiem, jestem tego pewien że ta religijna 16 latka poszła prosto do nieba, tak, została wybrana przez Boga aby uczestniczyć w Jego Krzyżu (jak ks. Popiełuszko). Trudno to zrozumieć oczami laickimi przez pryzmat życia bez wieczności, życia tu i teraz, zawsze zdrowo, bez cierpień, życia długiego, bez ...ofiary. Sylvia jesteś Święta, jesteś Piękna [']

Wielki_ted

Każde życie jest na tyle sensowne, na ile potrafimy nadać mu jakiś sens. Bez Boga tym bardziej.
Ale czy łatwiej oznacza lepiej?

Wielki_ted

Wybrana przez Boga aby uczestniczyć w Jego Krzyżu.Rozbrajają mnie takie teksty.Kawał drania z tego Boga musiał by być.

ocenił(a) film na 8
miarara

Wydał swojego jedynego syna na śmierć aby zbawić grzesznego człowieka. Zastanów się 10 razy zanim znowu walniesz jakiegoś babola.

Wielki_ted

Żaden babol.Pisałem o dziewczynie i pieprzeniu,że została wybrana.Podtrzymuje,że jeśli Bóg robiłby takie rzeczy czy pozwalał na cierpienie nawet nie winnych to jest jakiś surowy gośc jak ta wiedźma z filmu.Ludzkość mu się nie podoba to powinien jakis potopik machnąc znowu.

ocenił(a) film na 8
miarara

Dopuścił do takiej sytuacji. Jezus tak jak ta dziewczynka też był niewinny. Ofiara za grzeszników takich jak Ty czy ja. Kapiszi ?

Wielki_ted

Dopuścił czyli jest zły i tak w ogóle każdy umiera za siebie.Dopisywanie zwykłych ludzików,że umarł za grzeszników to czyste bajkopisarstwo.ale jak lubisz wierzyć to się baw.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones