PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=334477}

Amerykańska zbrodnia

An American Crime
7,4 27 728
ocen
7,4 10 1 27728
Amerykańska zbrodnia
powrót do forum filmu Amerykańska zbrodnia

Film nie jest zly ale niektóre fakty zostały ominiete badz celowo wymazane.wpiszczie sobie w google jenny likens interview,badz lester liken interwiev.to przesluchanie z sadu ojca sylvii, oraz siostry likens.podaje niektore fakty:
-rodzice sylvii byli pracownikami wesolych miasteczek,i nigdy nie starczalo im pieniedzy,dlatego tez matka sylvii betty ukradla jakies rzeczy ze sklepu.ten niby nie winny fakt mial oplakane w przyszlosci skutki,gdyz leser ,ojciec sylvii,byl kilka kilometrow od indianapolis a dziewczyny zostaly same,i wtedy zas poznaly Paule baniszewski.ojciec wraz z bratem szukał ich az wkoncu znalazl je w domu baniszewski.w ta noc spał tam wraz ze swoim synem danielem.a na drugi dzien ustalil warunki-20 dolcow tygodniowo za zaopiekowanie sie corek.najdziwniejszy jest fakt , ze babcia sylvii opiekowala sie jesszcze jej starsza siostra, ijej mlodszym bratem,w domu ktory jest oddalony o kilka przecznic od domu baniszewskich-Prokurator New,pytal sie Lestera Likensa o te sprawe lecz sadzil ze dziewczynkom bedzie lepiej w domu gertrude
-Dziewczyna nigdy nei była zgwałcona,chociaz przez ostatnie tygodniechodzila nago po pokoju.Koroner ustalil okropne obrazenia narzadow plciowych:"zamknieta jama pochwy,błona dziewicza nie naruszona"
-w ciagu jej krotkiego zycia zmieniala 16 razy miejsce zamieszkania.ostatnie jej zdjecie jakie jej wykonano bylo w long beach w kaliforni(1965) gdy zamieszkali u znajomych
-ojciec wraz z zona ostani raz byli u baniszewskiej 4 pazdziernika,(dziewczyna zmarła 26.10)sylvia byla zamknieta w piwnicy,a jenny nic nie powiedziała
-co robiono dziewczynie:bito ,wykrecano konczxyny ,kneblowano ja ,wypychali ze schodów,odgaszali papierosami,gertrude ponoc dwa razy stawała jej na głowie,wyrywano paznokcie ,podtapiano ,oblewano wrzatkiem ,kapiel we wrzatku.
-dziewczyna w piwnicy nie byla sama-był tam pies Johna baniszewskiego(bylego meza gertrude,policjant)policyjny owczarek wraz ze szczenietami
-po pierwszym biciu gdzy gerti nie dostała pieniedzy zbiła dziewczyny wioslem-na zajutrz nadeszła zapłata 40 dol(nie 20 jak pokazali w filmie,gdyz ich ojciec zapłacił za 2 tyg.)
-sylvia powiedziała do jenny na 2 dni przed smiercia-"wiesz zapewne nie chcesz zebym umarła ,ale ja to czuje.czuje ze umieram"wttedy tez z bolu miala prawie odgryziono dolna warge,i widziala na czarno biało(nie wiem czym bylo to dokladnie spowodowane,ale tak mowila do jenny)
-ojciec dowiedzial sie o jej smierci gdy bbyl na florydzie w jacksonville-jak na zle spoznił sie na samolot 5 minut i musial czekac 5 godzin na nastepny
-inne dzieci nie oskarzone przez sad,a które znecały sie nad sylvia:
Randy lepper,ponoc gej lecz prawdopodobnie uderzył sylvie minimum 10 razy,lubiał obserwowac jak sylvia wklada pusta butelke w ...Juz nie zyje.
Judy Duke-Piekna blondynka 4 lata mlodsza od sylvii.jako jedyna powiedziala rodzicom co dzieje sie z sylvia-rodzice nie uwierzyli jej.judy zaatakowala kiedys sylvie bo ponoc zwyzywala jej matke(sprezyna gertrude)wtedy sylvia zlapala sie za brzuch i krzyknela-au,moje dziecko.chodz nie byla w ciazy,mysle ze specjalnie tak powiedziala aby dano jej spokoj.
-najdziwniejsza nadal nie rozwiazana sprawa jest data jej smierci.wszedzie ,i w filmie ,podaja ze gry stephanie ja kompała z rickim hoobsem, to dziewczyna zrobila sie sina i zaczela nie oddychac...bylo to po poludniu 26 pazdziernika.
dlaczego dziwna?otoz prokurator New,powolal na swiadka koronera ,ktory badał ciało Sylvii.powiedzial on ze badal stezenie posmiertne(temperatura palcowbardzo roznila sie od temperatury jamy brzusznej)i wiotkosc ciała.stwierdzil ze zgon nastapil od 8 do 10 godzin po przybyciu policji.czyzby gertrude chciala umyc ciało,i usunac niektore dowody?jezeli tak to film ukazuje nieprawde o baniszewski ktora tutaj byla biedna itp,a dzialal z premedytacja,i weidzila ze sylvia zmarła
-sylvia stracila przedni zab w 1956 roku gdy wracala z tatom z zakupow,wtedy podbiegl jej starszy brat i uderzyl ja-dla zabawy
-coy hubbard najgorszy oprawca ktory bil sylvie i cwiczyl chwyty judo,zostal pozniej oskarzony o zabicie 2 ludzi .zmarl w 2007 roku
-ricky hoobs zmarl w 1971 na raka płuc
-starszy brat sylvi mieszkal pod las vegas był bezdomnym.nie zyje
-Mlodszy brat sluzyl w wojsku ,zmarł w wieku 49 lat ,w 1999.mial schizofremie
-lester likens ojciec zmarł w lutym 2013 roku,i mieszkal ze starsza siostra diane ktora jako jedyna zyje do dzis i wyszla za maz.nazywa sie teraz shoemaker
-jenny likens zmarła w 2004 roku na zawał miala 54 lata.zmienila nazwisko na wade.Zaprzyjaznila sie z prokuratorem New,ktory zadzal kary smierci dla wszystkich oprawcow.
matka sylvi Bety zmarła bodajze w 1997 roku.przy sobie miala zdj sylvii i list od jenny:"Przeklęta stara Gertrude nie żyje. Ha Ha Ha! Bardzo mnie to cieszy".

jest jeszcze wiecej szczegółów na temat tej zbrodni.jestem ciekaw waszej opinii,gdyz polwieku po tym czynie nadal mnie porusza.czekam na wasze opinie

cthulhu98

i jeszcze jedno Paula Baniszewski zyje i ma sie dobrze.wyszła za maz i ma nawet konto na facebooku-Paula Pace.w avatarze ma jakies zwierzeta z polowan ,bo jest zapisana do kolka lowieckiego

ocenił(a) film na 8
cthulhu98

Ciekawe czy to prawdziwe konto ale widać komentarze na profilu

ocenił(a) film na 7
cthulhu98

Może kilka tortur pominięto bo by były zbyt drastyczne ponieważ pokazywano przemoc na dziecku? Chociaż stanie na jej głowie jest mniej drastyczne niż wykuwanie napisu na brzuchu chociaż to była jak by jedna z kluczowych rzeczy w tym wszystkim. Albo za długo trwałby film chociaż 1.5h to standard więc do 2h mogli spokojnie docisnąć. Mnie strasznie po prostu wkur****a ta rodzina a Silvia miała już 16 lat czy tam 17 więc już mogła uciec w prawdziwym życiu do babci, która była kilka przecznic od niej. Z drugiej strony może się obawiała jak ucieknie to cała krzywda będzie szła na jej siostrę. Mogła też zadzwonić na policje przecież Gertrude nie była ich matką więc policja powinna je zabrać od niej. Ale nie ma co krytykować w szczególności, że to się zdarzyło naprawdę i nie wiemy co ona wtedy mogła czuć ani z jakimi dylematami się zmagała. Niedługo obejrzę "Dziewczyna z sąsiedztwa". Podobno bardziej pokazuje jej krzywdę niż w tej produkcji.

Wroganin

To sie wszystko łatwo mowi z poziomu siedzenia na kanapie.
Poleć pobity i okaleczony w ciemnej piwnicy a zobaczymy czy wtedy też będziesz taki 'wymyślny' czego to nie powinna Sylvia Likens.
Oj chlopie, zero empatii, zero myślenia, prezentujesz dno

ocenił(a) film na 7
psyychopata

Jeszcze bardziej byłbym "wymyślny" gdybym był w takiej sytuacji :P No i nie mam empatii szczególnie do osób, których nie znam a coś im się przytrafiło. Jeśli moim podejściem do czegoś prezentuje dno to w sumie jestem zadowolony :P

Wroganin

Gdybys byl w takiej sytuacji to balbys sie nawet myslec o tym, w bojazni ze oni wyczują że o tym myślisz i dostaniesz jeszcze wiekszego łupnia nie mowiac o strachu widzac zezwierzęcone twarze swoich oprawców.
Nic nie myslisz, w ogole nie ruszasz mozgiem

ocenił(a) film na 7
psyychopata

No ok skoro tak twierdzisz :P

psyychopata

Naucz sie pisać i stawiać znaki interpunkcyjne.Ty prezentujsz dno z tą miniaturką Jeffreya Dahmera

cthulhu98

Przyganiał kocioł garnkowi. Dopiero od tej wypowiedzi zacząłeś pisać z wielkiej litery po kropce. W wyniku potrzeby ośmieszenia kogoś innego? Nie bądź hipokrytą, bo to gorzej świadczy o Tobie niż o nim w tym momencie.

Fridleif

Słuchaj koleś.zobacz co ten koles wypisuje. widzisz sens w jego wypowiedzi?napisz o co mu chodzi a nie zgrywaj wazniaka.ja napisalem o faktach a ty?po co wchodzisz na forum tego filmu,nie masz nic do napisania w tej kwestii to spieprzaj stad.

cthulhu98

Widzę co ty wypisujesz i to mi wystarczy...
Po co wchodzę na forum? By dowiedzieć się czegoś na temat filmu, którego nie widziałem. To zabronione? Chyba od tego są komentarze innych, by je czytać(?) Jeśli nie podobają ci się zasady tego serwisu to proponuję byś sam "spieprzał"... i zabierz sobie podobnych!
Aha... jeszcze jedna rada dla ciebie: "Naucz sie pisać", nim komuś to zarzucisz, bo inaczej jakby to powiedzieć... kompromitujesz się:) Np. pisze się "SIĘ", a nie "SIE". Ę! ZŁY, nie "ZLY". BĄDŹ, a nie "BADZ". "Wpiszcie" zamiast "wpiszczie" (2 błędy w jednym wyrazie po kropce... haha)... "sylvii"... "siostry likens"... i ty mówisz komuś, by uczył się pisać?!? Aleś żałosny:) Wiem, wiem... mam "spieprzać", bo ci prawdę wytknąłem;) Mówią, że prawda boli;) Hahahah:)

cthulhu98

Skąd masz te informacje?

Graszcz

Pełno ich w necie.poczytaj na angielskich stronach,oraz na http://www.sylvialikens.com/forum/.

cthulhu98

Dziękuję

Graszcz

Większość można znaleźć w książce Greena "Mama od tortur".

użytkownik usunięty
cthulhu98

Daj spokój :P to tylko film fabularny na podstawie tamtej historii, nie musi być to odwzorowane kropka w kropkę, bo nie wszyscy chcieliby to oglądać. Film całkiem niezły i myślę, że dobrze że pominęli pewne elementy, skupili się na bohaterach nie na torturach i dobrze

Dokładnie. poza tym ten film jest NA FAKTACH, a nie jest filmem DOKUMENTALNYM.

ocenił(a) film na 8

Dokładnie... straszna historia

cthulhu98

Dzieciaku ile Ty masz lat? Takich błędów językowych i ortograficznych nie widziałam nawet u 7 latka. Tego się nie da czytać.Massakra, co Ty robisz/łeś w szkole????

Ms2_Ms2

klawiatura mu się popsuła...?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones