PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=30925}

Amerykanin w Paryżu

An American in Paris
6,9 4 873
oceny
6,9 10 1 4873
6,5 13
ocen krytyków
Amerykanin w Paryżu
powrót do forum filmu Amerykanin w Paryżu

:) :) :) :) :)

ocenił(a) film na 9

Wspaniały film od razu poprawia humor. Jednak miał jeden minus końcówkę motyw taneczny znacznie przydługi co sprawiło, że w pewnym momencie stał się nudnym, powinni go przykrócić do 5,6 minut. Ale to co wyprawiał Gene Kelly... ten facet jest niesamowity potrafi na ekranie zrobić wszystko (to trzeba zobaczyć!!) świetna rola, kapitalny taniec. Nieźle musiały za nim, dupy latać swego czasu. Ten to miał szczęście uroda, śpiew, taniec.

kingjames7

Końcówka zdecydowanie przydługa. Jak ją ogladałam miałam ochotę wyrzucić telewizor przez okno. Właśnie głównie przez nią dałam taka ocenę jaką dałam (3/10)

ocenił(a) film na 7
coco29

Widzę, że sporo osób krytykuje zakończenie. Dla mnie natomiast jest ono zdecydowanie jednym z najciekawszych elementów filmu. I mimo że jest to scena faktycznie dosyć długa i pompatyczna, to idealnie współgra z całością obrazu. No i te wspaniałe, barwne kostiumy...

ocenił(a) film na 7
kingjames7

Dużo osób krytykuje to fakt, Ja również się z tym nie zgadzam. Końcówka jest typowa dla musicali lat 60 - tych, a Ja kocham te filmy, zwłaszcza za motywy tego typu, bo przecież od fabuły tych filmów zbyt wiele oczekiwać nie można.

goslawa25

mi się podobał film, ale końcówka nie - z nią 7/10

Wookie_LG

film super i końcówka również. chciałbym umieć tak dobrze zatańczyć :)

ocenił(a) film na 4
goslawa25

Nie jest to cechowe dla musicali z lat 60. ("Amerykanin" jest z 1951), ani dla tych z lat 50., to jest po prostu nieodłączna cecha Vincenta Minelliego. Dokładnie takie same, przydługie, po pewnym czasie nudnawe sekwencje taneczne można zaobserwować w prawie każdym jego filmie, np. "Jolanda i złodziej" lub "Wszyscy na scenę".

ocenił(a) film na 7
MissScary

Ależ oczywiscie, że jest typowe dla musicali z tamtego okresu - wszystkie mają, naiwne dobre zakończenia w stylu " and They lived happy and every after..." a sekwencje taneczne, wiadome są typowe dla Minellego, ale przeciez nie tylko - taki urok tych filmów.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones