PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=118733}

Amityville

The Amityville Horror
6,7 85 810
ocen
6,7 10 1 85810
6,3 7
ocen krytyków
Amityville
powrót do forum filmu Amityville

LUL - sandrula slyszalas kiedys o nieprawdziwych faktach? jesli tak to daj mi znać :P

ocenił(a) film na 5
moshimosh

Słyszałam...Biorąc pod uwagę dzisiejszych dziennikarze to...No sami wiecie co ;)...

sandrula

Ale skoro nie prawdziwe to raczej nie fakty.
Fakt to cos pewnego, prawdziwego, stwierdzonego.........a nieprawdziwa to moze informacja.........male przejezyczenie :]

ocenił(a) film na 6
mojelvis

Raczej oparty na relacjach rodziny Lutz. Historia została stworzona po to, żeby nie wyszło na jaw, że rodzina musiała się wyprowadzić z powodów finansowych - opowiedziała historię o zjawiskach paranormalnych, które nie dawały im żyć w domu, co później okazało sie nieprawdą, ale sam pomysł sodobał się i od razu powstała książka no a potem to już chyba wiesz co było dalej z tą historią.
Oto fragment artukułu jaki znalazłem na ten temat:

14 stycznia 1976 r. Lutzowie wyprowadzili się z domu, tłumacząc się tym, że zjawiska paranormalne były już nie do zniesienia. Śledztwo wykazało jednak, że prawdziwe powody ucieczki były inne. Lutzowie nie byli w stanie utrzymać i spłacać domu, więc wraz z adwokatem Ronalda DeFeo stworzyli historię nawiedzenia, która miała ich uwolnić od tarapatów finansowych, a mordercy dać wygodne alibi. Oczywiście, plan się nie powiódł, ale intryga ta zainspirowała twórców do stworzenia książki i filmów.

opoz

Jak było naprawdę to tylko oni sami wiedzą :-) Ale myślę że jest wiele innych rodzin które przeżyło spotkanie z nadprzyrodzonymi zjawiskami i to jest fakt.

mojelvis

jeśli czepiasz się sformułowania to zobacz: http:// www. ekino .tv /jej-szerokosc-afrodyta-drop-dead-diva,sezon,1,odcinek,6.html
minuta 22:56 :)

ocenił(a) film na 3
moshimosh

Chodzi o to ze nie ma czegos takiego jak "fakt prawdziwy" albo "fakt autentyczny" bo to blad stylistyczny.

moshimosh

Ja słyszałem, co wieczór na TVNie takie lecą.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones