PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=118733}

Amityville

The Amityville Horror
6,7 85 810
ocen
6,7 10 1 85810
6,3 7
ocen krytyków
Amityville
powrót do forum filmu Amityville

Kiedyś, bardzo dawno temu zacząłem oglądać ten film, ale nie skończyłem. Dziś, dlatego, iż leciał w telewizji postanowiłem poznać tę historię. Czy żałuję? Niewątpliwie jest to horror i jeśli pod tą kategorię rozpatrywać sytuację, jest to świetny film.
Jednakże ja nie lubię, gdy boję się nawet spać, a w tej chwili jestem mniej więcej tak przestraszony, choć przecież nie powinienem, bo fabuła wielokrotnie była podobna, nic niespotykanego. Niemniej jednak nie można odmówić dreszczyku strachu, który w tej sytuacji ma miejsce.
Krótko mówiąc, stwierdziłem, że nigdy nie kupię zbyt taniego domu. Mógłby być haczyk taki, jak tu, a wolę tego uniknąć. Ot, tak zapobiegawczo.

ocenił(a) film na 7
zaharymaddisonyu

Jak na mój gust to dość łatwo cię przestraszyć. Widziałem mnóstwo horrorów i ten akurat niczym sie nie wyróżnia. Powiedziałbym nawet że powiela oklepany już hollywodzki schemat robienia horrorów. Nic nowego. Jednak zdjecia montaz i muzyka sa na dobrym poziomie. Aktorstwo tez jest ok, chociasz bez szalu. Jak dla mnie 7/10 max, ale to absolutnie max. Bardziej sie sklanialbym na 6/10. Ew cos pomiedzy ;P

ocenił(a) film na 2
ShandoO

Dokładnie. Niczym nie zachwycił, gra aktorska bardzo przeciętna (cukierkowy Reynolds), a klimat niewidzialnych małych dziewczynek jest dla mnie irytujący. Dla mnie zdecydowanie bardziej thriller niż horror, mimo wszystko bardzo słaby (poza tym to druga wersja Amityville).

ocenił(a) film na 7
qkis22

Ja ci polecam obejrzyj sobie dokument o Anneliese Michel. To dopiero wgniata w fotel, autentyczna nagrania jej glosy z sesji egzorcystycznych są po prostu nie-sa-mo-wi-te. Tak samo jak jej zdjecia... Lepsze niz JAKIKOLWIEK HORROR w wersji filmowej jaki widzialem

ocenił(a) film na 7
ShandoO

http://video.google.com/videoplay?docid=4760816879559814538 link do owego dokumentu

ocenił(a) film na 3
ShandoO

A Elvis Presley żyje , Titanic pordzewiał ukryty w porcie ...

ocenił(a) film na 7
Kileeer

No to sie naprodukowales w temacie widze...

ocenił(a) film na 3
ShandoO

To nie jest pełna lista więc wiesz ...

ocenił(a) film na 7
ShandoO

Daj spokój.Podobno niemiecki ksiądz mówił że przez nagrania wychodzi zło do człowieka.ANELISE to bynajmniej prawdziwa postać, ale nie można się przy tym"jarać"jak przy horrorach.

ocenił(a) film na 7
Dragit17

No nie, prosze Cię, nie mów ze boisz się iż "zło przeniknie do ciebie" przez to ze bedziesz to oglądał i słuchał. To lecialo na TVP1 i mnóstwo osób to oglądało. Jakoś nie widze żeby "zło" do nich przenikneło.

ocenił(a) film na 7
ShandoO

Nie ee to że gdzieś to wyczytałem to nie znaczy że w to wierzę:) Dokument prawdziwy fakt, widziałem równie dobre ; p

ocenił(a) film na 3
ShandoO

Ja oglądałem rydzyka Natanka i ten dokument .
POTWIERDZAM zło we mnie przenikało !!!
Miałem ochotę rozpier>.. wszystkich oszołomów kościelnych ...

ocenił(a) film na 7
Dragit17

Dodatkowo, ja sie tym nie "jaram", moze niedokladnie przeczytales co napisalem. Ja napisałem ze ten dokument wywował u mnie uczucie STRACHU, takie jakiego powinienem doznawac ogladac dobry horror. Tymczasem nie przypominam sobie filmu ktory tak by na mnie działał. A przeciesz definicja gatunku mówi o tym ze powinien wywoływać uczucie strachu i niepokoju u widza.

ocenił(a) film na 7
ShandoO

uwielbiam facetów którzy zgrywają macho przez internet. Lepiej Ci teraz?:) pewnie w 3 osoby ogladales zapalone swiatlo. NIe mowie że ja nie śpię po nocach ale wystraszenie, jest niemal naturalne jak się ogląda horrory. Szczególnie że często są scena gdzie nagle pojawia się ktoś niespodziewanie. Niby banalne i nie winne ale każdy kto ogląda (a nie tu na kompie coś robi tam ma kolacje i ogladanie jest jedna z 5 rzeczy ktore robi) to raczej się wystraszy w jakiś sposób .
Choć przyznam że dla mnie happy end w horrorze to rzecz niespotykana i sam nie wiem czy to w tym wypadku dobrze czy źle. I to naciąganie na 28 dni też było dziwne, po 9 dniach bodajże wiedziała że coś nie tak ale czekała na cud.

ocenił(a) film na 3
Pokus89

Ja oglądałem przy zapalonym by nie zasnąć tak , to by była miła kołysanka do snu .

ocenił(a) film na 7
Pokus89

Czy ja gdziekolwiek tutaj zgrywałem maczo? Na pewno nie miałem takiego zamiaru. Moze po prostu dostalem juz jakiejs znieczulicy po obejrzeniu całego mnóstwa marnych hollywodzkich horrorow na ktorych częściej sie śmiałem niż bałem. Ale ten akurat oceniam wysoko mimo braku większych doznań. 7/10

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones