PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=507}

Amok

6,8 2 324
oceny
6,8 10 1 2324
5,0 3
oceny krytyków
Amok
powrót do forum filmu Amok

TAKI SOBIE

ocenił(a) film na 5

'Wall Street' po polsku.
Właściwie nie trzeba tu wiele dodawać, bo to jawna kalka filmu Stone'a. Sheena gra tu Rafała Maćkowiak, z tym, że nie jest on tu początkującym brokerem/ maklerem, li tylko początkującym dziennikarzem, który dostaje od naczelnego zadanie napisania artykułu o raczkującej w Polsce giełdzie. Bierze się do zadanie tego z taką werwą i zapałem, że wkrótce sam zaczyna maklerską karierę. Poznawszy uprzednio mentora, przewodnika i nauczyciela, oczywiście, który oprowadzi go i nauczy poruszać się w zupełnie nowym dla niego świecie. Rolę Douglasa przejmuje mało przeze mnie lubiany ze względu na bardzo kiepską dykcję i granie w każdym filmie na jedną i tę samą nutę Mirosław Baka.
Wiadomo, że tam gdzie pojawiają się pieniądze, tam powoli zaczyna znikać moralność, i tego właśnie z filmu Korynckiej-Gruz Natalii się dowiadujemy. Nasz bohater sprzeniewierzył się zupełnie młodzieńczym ideałom, i aż trudno uwierzyć, że jednostka tak - wydawać by się mogło - bystra, buntownicza i inteligentna, da sobą tak łatwo manipulować. No, ale za pieniądze da się kupić podobno prawie wszystko...
Pomysł może i niezły, ale wykonanie pozostawia sporo do życzenia.

ocenił(a) film na 5
adam05

Całkowicie się zgadzam. Mimo kalki dałbym więcej niż 5/10, ale gra aktorów bardzo niedomaga...

Hoodzielec

Nie no, co "wy" wszyscy uczepiliście się tej gry aktorskiej? Gdzie nie wejdziesz, na jakikolwiek film zawsze znajdzie się jakiś krytyk i pieprzy trzy po trzy o grze aktorskiej. Cholera , sami eksperci i krytycy się znaleźli. "To jest jak zaraza, tfu co ja mówię! To jest jak dżuma!" Śp. Roman Wilhelmi.

użytkownik usunięty
adam05

No nie wiem czy można go nazwać początkującym dziennikarzem, gdyż w jednej scenie jest pokazana gazeta w które widnieje jego zdjęcie z podpisem "Dziennikarz roku".

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones