PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=720241}
6,2 19 761
ocen
6,2 10 1 19761
5,3 11
ocen krytyków
Anatomia zła
powrót do forum filmu Anatomia zła

Klimat, gra akotrska super. Wykorzystanie faktów nie tak dokąłdne jak to robi Vega, ale ok. Niemniej mozna było go trochę bardzije dopracować. Moim zdaniem słaby motyw z samochodem w Sheratonie. Co do pieknych kobiet - mnie bardziej zachwyciła Dereszowska, ale młoda Michalina ma potencjał. ;) Ogólnie warto zobaczyć i mam nadzieje, ze to nie ostatnie słowo Bromskiego.

PiotrCichockiPL

Bo całkiem inny był zamysł reżysera. Bromski chciał bardziej pokazać samo szerzące się zło...

PiotrCichockiPL

Słuszna uwaga, że Bromski miał inne przesłanki. W Anatomii zła to zło jest wszechogarniające... Od prokuratora po sprzedawczynię na bazarze.

PiotrCichockiPL

Wydaje mi się, ze Bromski po prostu inaczej chciał zagrać kwestią odniesień do rzeczywistych wydarzeń. Gra aktorska fakt super. Wybitny Stroiński.

PiotrCichockiPL

Ja bardzo lubię filmy, gdzie fakty stanowią jedynie pretekst do stworzenia nowej historii, w ogóle próba interpretacji zła jest dla mnie strzałem w dychę w wypadku tego filmu ;)

an_leszczynska

Zgadzam się w 100%. Filmy ukazujące wydarzenia które miały miejsce w rzeczywistości zawsze są w cenie, zawsze ta myśl wciąga w film :)

ocenił(a) film na 10
PiotrCichockiPL

Wydaje mi się ze Bromski chciał pokazać ile zła kryje się w każdym człowieku, że te zło się wszędzie szerzy i najwyższy czas coś z tym zrobić bo będzie tylko gorzej.

sschulz

Bromski jest rewelacyjny! Nigdy nie zawiodłam się na filmach tego reżysera, więc byłam pewna, że z "Anatomią zła" nie będzie inaczej :) Świetny film i kilka młodych gwiazd się pojawiło :D

PiotrCichockiPL

Film całkiem, całkiem :) Oglądałam ostatnio i faktycznie aktorsko przedstawia się to b.dobrze - role świetnie dobrane i równie dobrze zabrane. Dobra intryga trzyma w ryzach tę historię i nie puszcza aż do końca.

PiotrCichockiPL

Jak dla mnie scenariusz filmu świetnie przemyślany, wyraźne nawiązania do faktów dobrze splecione w jedną całość, kontrastowe ukazanie bohaterów filmu w mrocznej perspektywie wyszło bardzo dobrze. No i genialna rola Stroińskiego, jestem Lulkiem zachwycony, świetna kreacja.

PiotrCichockiPL

a wiesz, ze ja Dereszowskiej nie poznałam? ;) dopiero w napisach. Stroiński pierwszoligowy, Kowalczyk niczym mu nie ustępuje. Chętnie obejrzę jeszcze raz jak będzie na DVD, przyjrzę się szczegółom.

PiotrCichockiPL

Bardzo pozytywnie ten fulm wypada na tle konkurencji, również tej szeroko pojętej. Szczególne wrażenie robi gra i sam pomysł na głównego bohatera. K. Stroiński wykazał się nie lada talentem odgrywając tak dobrze złożoną postać płatnego zabójcy o wyglądzie emeryta z naprzeciwka. Widać, że Bromski naprawdę się postarał przy tym filmie.

PiotrCichockiPL

Też mi zgrzytnęło z tym samochodem, ale to taki szczegół. Poza tym nie mam się do czego przyczepić. Dobrze skonstruowane kino gatunkowe, jest napięcie, jest klimat i o to chodziło. Bromski podwyższa loty :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones