PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1334}

Angol

The Limey
6,2 1 393
oceny
6,2 10 1 1393
7,0 3
oceny krytyków
Angol
powrót do forum filmu Angol

ciekawy

ocenił(a) film na 8

Bardzo ciekawy film. Lata szescdziate, California, biznes narkotykowy. Mloda dziewczyna zaplatana w stosunki powiazane z brudnym biznesem. Ginie w tajemniczych okolicznosciach. Przyjaciele powiadamiaja jej ojca, ktory wlasnie wyszedl z wiezienia. Ten przylatuje z Londynu i rozpoczyna poszukiwania. Chce wiedziec kto i dlaczego. Za wszelka cene, nie ma granic ktore, by nie przekroczyl. Przeplatane wspomnieniami o malej coreczce i jej matce.
Opowiedziany w bardzo interesujacy sposob. Jeden dialog umiejscowiony jest w kilku roznych plenerach, czasami widzimy sceny, ktore dopiero nastapia...Film otwiera zdanie wypowiedziane przez bohatera, ktore zakonczy poszukiwania.
Przypomina to troche "Memento", narracja, samotny, obcy mezczyzna szukajacy zemsty. Brzmi podobnie.
Niepokojaca muzyka.

ocenił(a) film na 8
Joanna

Również gdy oglądałem ten film miałem skojarzenia z "Memento". Z pewnością przez podobny styl montażu, zaburzenia w chronologi wydarzeń oraz muzykę, która była prawie przez cały film tak samo spokojna jak w "Memento".

Antalix

To nie byly lata 60. Przeciez ogladali tam "Gwiazdy Hollywood" z Georgem Clooneyem...a George chyba nie jest aktorem z lat 60...
Do tego samochody tez nie przypominaly tych z tamtego okresu.

Motorcycle_Boy

dokładnie!to nie były lata 60-te. skąd w ogole taki wniosek?:|

ocenił(a) film na 7
Antalix

to sa wlasnie jedyne dwie rzeczy jakie mi sie w tym filmie nie podobaly... w ogole nie przepadam za stylem Soderbergha a w takim filmie to juz mi kompletnie nie pasowal... filmik oczywiscie i tak uwazam za calkiem udany natomiast spodziewalem sie czegos bardziej komercyjnego czegos w stylu "czlowieka w ogniu" i duzo wiecej humoru zwiazanego z pobytem zacofanego o lata odsiadki angola w USA... tych rzeczy mi zabraklo a ten montaz doprowadzal mnie do szalu...

Joanna

Obejrzałem. Gdy przeczytałem opis w gazecie to pomyślałem: "Szkoda czasu", ale zajrzałem tutaj i opis tego filmu mnie zachęcił. I bardzo dobrze, bo bym przegapił naprawde dobry film :) Bardzo fajna jest konstrukcja filmu.

Ale nie o to mi chodzi. Mianowicie, ciekawa jest zależność "Angola" z "Mulholland Drive" Lyncha - Jenny Wilson ginie właśnie na tej ulicy! I do tego, Lynch zaangażował tą aktorke to małej roli w "Mulholland Drive" :D
Gdy Wilson na początku filmu ogląda wycinek z gazety mówiący o śmierci jej córki na MD to pomyślałem, że to celowe nawiązanie do Lyncha, jednak to Lynch zrobił swój film później.

Pozdrawiam.

ocenił(a) film na 8
Wujek_Atom

a to ciekawe z tym Lynchem, nie wiedziałem i nie poznałem.

Swoją drogą, Limey bardzo wporzo - głównie za sprawą postaci moim zdaniem. No i montaż - ale to kwestia gustu

ocenił(a) film na 8
Wujek_Atom

Ciekawa jest też zależność z filmem "Czekając na życie", który jest wmontowany jako wspomnienia Wilsona z Londynu. Przede wszystkim, że ten film Loacha również wygląda na niegłupi i pasuje tu idealnie.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones