PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=114977}

Ania z Zielonego Wzgórza: Dalsze losy

Anne of Green Gables: The Continuing Story
7,0 17 529
ocen
7,0 10 1 17529
Ania z Zielonego Wzgórza: Dalsze losy
powrót do forum filmu Ania z Zielonego Wzgórza: Dalsze losy

Nie czuć już klimatu Zielonych Wzgórz, nie czuć szaleństwa Ani ani lobuzerstwa Gilberta, które przecież według książek zostało z nim do końca jego dni. Trochę to smutne. Rozumiem, że uśmiercili Marylę, bo aktorka odeszła (przedwcześnie według mnie), ale według książek doczekała się przecież wnuków, była na ślubie Ani, pomagała jej po śmierci pierwszego dziecka... Wszystko to napawa mnie smutkiem. Brakuje to klimatu tamtych błogich dni. Ania urodziła się około 1860 roku, może kilka lat później. To sugerują stroje, organizacja edukacji i społeczności z poprzednich części filmu. Wtedy trzymali się kanony. Ostatnią część wygląda jakby o tym zapomnieli. Nagle okazuje się, że Ania musiałam urodzić się u schyłku XIX wieku, bo inaczej w czasie wybuchu wojny musiałaby mieć blisko 50 lat (i w sumie miała według książki, bo to jej synowie wyruszyli na wojnę, nie Gilbert). Nic się tu nie trzyma kupy i chyba jednak lepiej traktować to jako zupełnie osobny projekt niż część ścisłej całości.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones