PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=639316}

Anioł Śmierci

Wakolda
6,4 7 936
ocen
6,4 10 1 7936
6,5 4
oceny krytyków
Anioł Śmierci
powrót do forum filmu Anioł Śmierci

Dosyć interesuje się historią Doktora Mengele i bardzo zależy mi na upewnieniu się czy to co jest pokazane na tym filmie naprawdę miało miejsce, no wiecie czy Josef na serio zamieszkał w hotelu u jakiejś rodzinki, eksperymentował na chorobliwie niskiej dziewczynce i pomagał w produkcji lalek.

ocenił(a) film na 5
JASONEK3000

Jest na podstawie prawdziwej historii, tzn tak mówi plakat promujący. Ale wydaje mi się, że na tym kończy się prawdziwość tej fabuły. wg historyków i innych badaczy, którzy zajmowali się życiem Mengelego po ucieczce do Ameryki, bardzo prawdopodobne, a wręcz pewne jest, że nie wrócił on już do żadnych badań, ani eksperymentów.
Oczywiście nie mam żadnej potwierdzonej wiedzy an ten temat, ale jeśli interesuje Cię, co się z nim działo po wojnie i ile jest w tym prawdy, to jednak polecam filmy dokumentalne.

filmomanka91

co ty bredzisz i ludziom wodę z mózgu robisz!! nie masz o czymś pojęcia to milcz, nie wprowadzaj osób, które chcą się czegoś dowiedzieć w błąd a przy okazji zaoszczędzisz sobie kompromitacji! żałosne są twoje próby bycia 'głupio-mądrym'...

lajceps6

Skarciłeś go, ale nie napisałeś nic poza tym. Jeśli jesteś oświecony, to napisz czemu bzdury gada, czemu się kompromituje. Oczywiście bez spinki. Je nie mam zielonego pojęcia z chęcią się czegoś nowego dowiem.

ocenił(a) film na 5
lajceps6

hahahahahaha, ok nie mam pojęcia. :D

ocenił(a) film na 9
lajceps6

Lajceps, typowy piwniczany pajac i zgorzknialec. Wysmaruje kogoś od lewa do prawa nie podajac zadnego argumentu. W twarz zapewne by coś mlaskał pod nosem. Nie udzielaj sie publicznie proszę.

ocenił(a) film na 6
JASONEK3000

Film jest na podstawie książki, a książka jest fikcją literacką. Autorka zgłębiła temat Mengelego, któremu rzeczywiście po wojnie udało się uniknąć wymierzenia sprawiedliwości, i utworzyła swoją własną wersję zdarzeń które mogły mieć miejsce.

ocenił(a) film na 8
JASONEK3000

Cytat z Wikipedii:
"Film Wakolda (2013) w reżyserii Lucíi Puenzo jest fikcyjną historia spotkania między Mengele, żyjącym w ukryciu w Argentynie, a dwunastoletnią dziewczynką, na której Mengele eksperymentuje działanie hormonu wzrostu."

JASONEK3000

Polecam książkę "Mengele: Polowanie na anioła śmierci" napisaną przez Geralda Posnera, i Johna Ware. Bardzo ciekawa lektura, w której możemy się dowiedzieć na temat ucieczki i ukrywania się Mengele w Ameryce Południowej. Filmu jeszcze nie oglądałem, ale z tego co widzę po trailerze to jest to filmowa fikcja, nie mająca raczej odzwierciedlania w rzeczywistości.

JASONEK3000

Również bardzo interesuję się historią Josefa Mengele. A czytałeś "Byłem asystentem Doktora Mengele" ?

ocenił(a) film na 8
ZakochanawPacino

ja mogę polecić:
Byłem asystentem doktora Mengele, autorstwa: Miklós Nyiszli

"Podczas sekcji zwłok często brałem w ręce poszczególne teczki i w ten sposób mogła powstać ta plamka. Mengele spojrzał na mnie z wyrzutem i bardzo poważnie zapytał:
- Jak może pan tak obchodzić się z tymi teczkami, które zbierałem z taką miłością?
Jego usta wypowiedziały słowo „miłość". Z osłupienia nie wydobyłem z siebie ani słowa."

kwapinsky

Oni żyli w innym świecie. Ideologia nadczłowieka sprawiła, że oni tych wszystkich ludzi traktowali jak przedmioty. Ot po prostu do utylizacji lub do wcześniejszych eksperymentów.

Również czytałem tą książkę, przerażająca. Szkoda, że nie udało się go schwytać.

AntyNedzaUmyslowa

Czy to usprawiedliwienie? Co za różnica co myśleli o tych, których torturowali. Czy ludzie, czy podludzie, psy rasowe, czy nie rasowe, czy małpy, czy kury, czy podludzie, czy słowianie, czy aryjczycy, wszyscy czują ból. W jaki sposób to co kat myśli o ofierze wpływa na kategorię jego czynu?

karolinazet

Chyba źle mnie zrozumiałeś, tak jakbym usprawiedliwiał Niemców za ludobójstwo. Chodziło mi o to, że chora idea nazizmu, która pochłonęła Niemców sprawiła, że ludzie z podbitych krajów, szczególnie Słowianie byli dla nich tylko i wyłącznie kawałkiem mięsa. Niewolnikami, z którymi można było zrobić wszystko, włącznie z robieniem eksperymentów przez chorych pseudo lekarzy. Bo Mengele nie był jedynym medycznym zwyrodnialcem.

To co robili w czasie IIWŚ Niemcy, Rosjanie i Ukraińcy przechodzi ludzkie pojęcie. To się nie mieści w żadnej normie wyobrażenia.

ocenił(a) film na 8
AntyNedzaUmyslowa

Japończycy - o nich też należy pamiętać, ich tortury były równie okrutne, jeśli nie gorsze.

normansekator

Masz rację. Człowiek zapomina bo ten temat jest skrzętnie ukrywany i nie wypuszczany na światło dzienne niczym temat czerwonego żydostwa torturującego nieludzko Polaków po II WŚ

AntyNedzaUmyslowa

ciebie to zydostwo nie dopadlo- wielka szkoda...

JASONEK3000

ale macie zainteresowania :)

meanraax

ahahahahahaha:-D

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones