PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=639316}

Anioł Śmierci

Wakolda
6,4 7 936
ocen
6,4 10 1 7936
6,5 4
oceny krytyków
Anioł Śmierci
powrót do forum filmu Anioł Śmierci

Sam film ogląda się całkiem nieźle, dla kogoś, kto interesował się historią Mengele i innych ludzi związanych w tamtych czasach z Hitlerem myślę, że "Anioł śmierci" może okazać się jeszcze ciekawszy. Jest tylko jedna, zasadnicza różnica - my, którzy się tematem zainteresowaliśmy wiemy, że Mengele to nie był miły, przyjemny pan w średnim wieku, który zajmował się leczeniem ludzi, a do takich wniosków może dojść widz, który wcześniej nic o nim nie słyszał. Brakuje tu chociaż zarysu historycznego. Rozumiem, że nie miał być to film historyczny, ale jeśli już ktoś bierze się za taki temat, to ma obowiązek chociaż szczątkowo wprowadzić w niego widza. Dodatkowo, poza dosłownie 5 ostatnimi minutami filmu wychodzi na to, że Mengele to spoko gość, na koniec tylko straszy jakąś babeczkę, chwyta za twarz dziewczynkę, której pomógł i tyle, koniec, czyli w sumie nic strasznego. A to był straszny gość, warto o tym pamiętać.

ocenił(a) film na 8
leszeek17

Straszny był przez to co robił a nie jak wyglądał, co w filmie zostało uchwycone. Gdyby psychopaci nie potrafili wzbudzać zaufania "zwykłych" ludzi, nie istnieli by wcale. Nie mają wypisane na czole "jestem straszny" - cały szkopuł w tym, że wydają się być "spoko"

scirro_93

ale w tym filmie w żadnym wypadku się nie uczłowiecza Mengele pokazuje się zimnego zbrodniarza , który pomaga nie z iście humanitarnych względów, ale dlatego że go to interesuje(całe swoje życie eksperymentował), jest zimnym, wyrachowanym cynikiem, egoistą

leszeek17

I Ty się interesujesz:) Nie rozśmieszaj mnie proszę.Przydomek "Anioł Śmierci" nie wziął się z niczego, był miły, grzeczny z nienagannymi manierami.Dzieci z obozu bardzo go lubiły bo dawał mi czekoladę, był troskliwy... do czasu. Później traktował jak obiekty badań, nic więcej... I to jest potworne, zderzenie człowieka o miłej aparycji, duszy towarzysta z wyrachowanym lekarzem dla którego liczyły się tylko jego badania i dziwne teorie.

użytkownik usunięty
leszeek17

Nic nie robił??????????????? A nie zauważyłeś, że zaczął eksperymentować na dwóch narodzonych wcześniakach???????????????? I to tuż przy piersi matki?????????????? A czytałeś ,,Eichmanna w Jerozolimie" Hannah Arendt, gdzie została sformułowana słynna teza o banalności zła?????????????? W jaki sposób ty w ogóle oglądasz filmy?????????????

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones