PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=620185}
6,8 73 326
ocen
6,8 10 1 73326
7,0 16
ocen krytyków
Anna Karenina
powrót do forum filmu Anna Karenina
użytkownik usunięty

Tostoj zdecydowanie . To była kara dla mnie w szkole czytac ,,Zbrodnie i Kare"
natomiast Wojna i Pokoj oraz Anna Karenina to arcydziela.
Ale itak najbardziej z rosyjskiej literatury lubie ,,Mistrz i Maługorzata|,, cos fantastycznego !

ocenił(a) film na 6

remis

Zdecydowanie Dostojewski, choć Tołstoja też kocham całym sercem.

ocenił(a) film na 9

Tołstoj.

Dostojewski strasznie się powtarzał, to po pierwsze. Po drugie...jesli pisarz uznany za jednego z najlepszych w historii nie potrafi do końca poprowadzić swej postaci, nie potrafi dokończyć swych zamysłów, wprowadzić idei na papier... no przykro mi. Trochę to źle o nim świadczy.

użytkownik usunięty
Phoenix21hp

Gdzieś spotkałem się z takim zdaniem jako by pisał ciągle tą sama powieść ale biorąc na tapetę chociażby. ,,Biesy '' trzeba pamiętać że to znacząco różniąca się książka od takiej Zbrodni i kary .
Druga kwestia wspomniane Biesy według samego autora zostały nie dokończone fakt, tylko z tego co pamiętam Dostojewski zmagał się z problemami finansowymi i zmuszony był pisać swoje powieści szybko, to jest m.in odpowiedź na to o czym wspomniałeś.

To trochę dziwne pytanie. Twórczość Tołstoja i Dostojewskiego różni się jak dzień i noc. Tołstoj był wielkim kronikarzem społecznym i wyznawcą specyficznej doktryny etycznej (którą propagował) u niego wątki społeczne były na pierwszym miejscu. Jak to się mówi był społecznie zaangażowany. Z drugiej strony mamy Dostojewskiego, który był kronikarzem ludzkiej duszy u niego na pierwsze miejsce zawsze wysuwała się jednostka (która u Tołstoja była elementem większego tła) przyćmiewająca pozostałe fragmenty społeczne i obyczajowe.

Tołstoj

ocenił(a) film na 4

remis

użytkownik usunięty

Dostojewski zawsze i wszędzie

ocenił(a) film na 7

Dostojewski. Nie ma lepszego pisarza.














Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones