PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=620185}
6,8 73 291
ocen
6,8 10 1 73291
7,0 16
ocen krytyków
Anna Karenina
powrót do forum filmu Anna Karenina

Wizualne cudo .

ocenił(a) film na 9

Teatr telewizji na bogato w jakże wydatnie finansowo odsłonie . Cos pieknego dla oka .

maciekb80

Do tego muszę dodać, że aktorzy nad wyraz dobrze dobrani. Może z wyjątkiem Knightley - urody jej na pewno nie można odmówić, ale jednak nie wywołuje wrażenia, że mężczyźni mogliby dla niej tracić głowę, no i matka Wrońskiego - nieco zbyt młoda. Za to Kitty, Lewin, Stiwa - wspaniale dobrani!

użytkownik usunięty
maciekb80

a te suknie kobiet mmm chciałabym mieć taka sukienke

ocenił(a) film na 9
maciekb80

Wizualne cudo... dokładnie tak.

Cała ta teatralna kompozycja filmu podoba mi się najbardziej. Milosc do teatru i Kareniny w jednym.
A do tego kostiumy... i ta słynna biżuteria.
Nawet do Keiry przyzwyczaiłam się dosyć szybko (choć zupełnie nie odpowiadała moim wyobrażeniom książkowej bohaterki).

melefretete

Bo choć urody odmówić jej nie można, ciężko uwierzyć, że to Karenina, dla której można stracić głowę. Keira jest nazbyt dziewczęca moim zdaniem a przez to mało ponętna.

melefretete

Ale sama adaptacja - uczta dla duszy. A para Katja-Lewin cudna.

ocenił(a) film na 3
maciekb80

Każdy człowiek ma jeszcze kilka innych zmysłów, a niektórzy ludzie nawet myślą!

ocenił(a) film na 9
Krzypur

A coz takiego sie chciales doszukac w fabule starej jak swiat ?

ocenił(a) film na 3
maciekb80

Fabuła fabułą - liczy się interpretacja. Mam nadzieję.

ocenił(a) film na 3
maciekb80

Własnie, wizualne cudo i nic poza tym.

ocenił(a) film na 9
frvsciante

A jakiej tam glebi poza banalną , od wiekow znaną fabułą ?

ocenił(a) film na 9
maciekb80

Chciales sie doszukac ?

ocenił(a) film na 3
maciekb80

To nie wiem po co w ogóle ten film powstał. Spłycono całkiem ogólny sens utworu(i nie zgadzam się, że fabuła jest banalna) własiciwie nawet nie widać że w bohaterach zachodzą zimany a wątek Lewina pominięty praktycznie w całości, ograniczono sie praktycznie do związku z Kitty i koniec. Zazwyczaj nie wymagam zeby ekranizacja była wierną kopią utworu ale tutaj wszystko jest nie tak.

ocenił(a) film na 3
frvsciante

Już na samym początku zgrzyta. Dlaczego wydaje się jakby Anna nic nie miała do Karenina??przecież ona go nienawidziła a na początku filmu nie dało sie tego w ogóle zauważyć. I jest setki innych tego typu przykładów ale nie chce mi się wymieniać

ocenił(a) film na 9
frvsciante

Przeciez wszystkie te kostiumowe lektury są na jedną modle . A dzisiaj tej modly mozna uswiadczyc w kazdej jednej komedi romantycznej . Jak szukasz glebi przelacz sie na Lyncha ;).

maciekb80

Nie oglądałam... zaraz rozpocznę... Komentarz jednak na tyle zwięzły i sarkastyczny, iż obawiam się, aby "nie był ino" jedynym wartościowym przesłaniem dot. współczesnej interpretacji Anny... Aż ciekawam... Film wart dyskusji, czy też nie...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones