PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=620185}
6,8 73 329
ocen
6,8 10 1 73329
7,0 16
ocen krytyków
Anna Karenina
powrót do forum filmu Anna Karenina

swiezo po seanie stwierdzam ze film jest super. czy ktos z was zastanawial sie jednak nad
tancem w filmie? czy to wymysl rezysera, co to za udziwnienie ?

ocenił(a) film na 8
olghita

Na czym polega udziwnienie?
Że zatrzymał w ruchu innych i pozwolił tańczyć Annie i Wrońskiemu? To najlepsza scena w filmie.
Joe Wright nie ma dziś sobie równych w inscenizowaniu scen tańca. Zresztą dowiódł już tego w "Dumie i uprzedzeniu"

ocenił(a) film na 9
AutorAutor

O tak, te postaci jak posągi były genialne!
Sceny tańca bardzo mi się podobały. (:

AutorAutor

Wright sam tej sceny nie wymyślił. Pomyślał za niego wcześniej niejaki Lew Tołstoj. W książce czytamy, że Anna i Wroński czuli się podczas tańca tak, jakby byli sami na tym balu. Nie trzeba chyba zbyt wielkiej wyobraźni, by przenieść ten zamysł do filmu. Zatem brawa dla Tołstoja!!!

ocenił(a) film na 6
olghita

Też tego nie czaję, o co chodzi z tymi rękami w czasie tańca?

Nitria

no wlasnie chodzilo mi o sam taniec, co to za styl? czy tak w tamtej epoce tak tanczono? chyba racze nie. ta sekwencja z przekladaniem rąk.

ocenił(a) film na 8
olghita

Wydaje mi się, że ręce w tańcu miały ładnie wyglądać. I moim zdaniem cel ten został osiągnięty.

olghita

A czy przypadkiem (mogę się mylić) muzyka z tej sceny, to nie był fragment "Jeziora Łabędziego" Czajkowskiego? Wydawało mi się, że to odniesienie właśnie (ubrana całkiem na biało Kitty i całkiem na czarno Anna) i te ruch też jakieś baletowe.

ocenił(a) film na 8
littlelotte52996

Jak by ktoś znalazł jak się nazywa ten taniec który wykonuje Karenina i Wroński to bardzo proszę żeby się podzielił ta informacja;)

ocenił(a) film na 2
kolorowo

Niestety nawet moja koleżanka, z którą byłam w kinie, ekspertka od tańca i absolwentka szkoły baletowej nie wiedziała, co to za taniec. Można się tylko domyślać, co autor miał na myśli...

ocenił(a) film na 8
littlelotte52996

Właśnie ta scena skojarzyła mi się z "Czarnym łabędziem", więc może faktycznie Czajkowski? Zaraz to sprawdzę!

ocenił(a) film na 7
olghita

mnie się taniec podobał tylko keira jakby ciągle się potykała, czy myliła, może to przez suknie

ocenił(a) film na 9
wikiw99

Też odnosiłam wrażenie jakby tańczyła "krzywo", mało płynnie. Przeszkadzało mi to, ale mimo wszystko sceny tańca przepiękne. I ta muzyka...

ocenił(a) film na 7
wikiw99

Keira Knightley przyznała w wywiadzie, że nie umie tańczyć i nie pomogło jej nawet miesięczne przygotowania do tej sceny. Z tego powodu nakręcano ją kilkanaście razy.

ocenił(a) film na 8
olghita

Mi też taniec w filmie się straaasznie podoba. A to "udziwnienie" z rękami po prostu boskie :)

ocenił(a) film na 5
olghita

Tak, jest to mierny wymysł reżysera, który, jak w całym filmie, chciał mnóstwo, ale mu nie wyszło.

olghita

Scena tańca, zdecydowanie moja ulubiona! Pięknie :)

olghita

W każdym razie w książce najpierw tańczą walce, później kontredanse i mazury. To chyba powinien być więc udziwniony przez reżysera kontredans.

ocenił(a) film na 7
Polly_81

Mi się to udziwnienie podobało, w przeciwieństwie do całego filmu. Film raczej średni, umiejscowienie akcji w teatrze i ta "oryginalność" nie przypadła mi do gustu.

ocenił(a) film na 7
olghita

Już wiem o co w tym chodziło. W komentarzach pod tym filmem:

https://www.youtube.com/watch?v=TTtBalwSiXI

prezentujący ten niezwykły taniec, niejaki "mcfeverish" mówi, że to "udziwnienie z rękoma" jest wyrazem skandalu wokół Kareniny i Wrońskiego. Ich ręce latają na wszystkie strony, podczas gdy w tradycyjnym walcu powinny być nie ruchome - w filmie widać to jak tańczą inne pary.

ocenił(a) film na 5
adriannnn

Na filmie z youtuba widać jedynie scenę, gdy Wroński tańczy z Kareniną i wtedy faktycznie tylko oni robią te przeplatańce rękoma. Zauważ, że na początku wszyscy na sali tańczą w ten sam sposób. Więc wątpię, iż miało to być wyrazem skandalu.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones