PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=627942}

Anna

6,9 18 517
ocen
6,9 10 1 18517
Anna
powrót do forum filmu Anna

Tytuł Oryginalny"{

ocenił(a) film na 6

Nie rozumiem dlaczego nie podali oryginalnego tytułu, który nawiasem mówiąc jak zwykle został precyzyjnie oddany w polskim tłumaczeniu. Mianowicie dość ciekawy film jakim jest "Anna" oryginalnie nosi tytuł "Mindscape". Rozumiem, że to słowo mogło sprawić nie małą zagwostkę naszym tłumaczom, ale żeby nie podać oryginalnego tytułu na tak znamienitej stronie to spore niedopatrzenie :P

ocenił(a) film na 7
SadSoul87

Mnie się szalenie podoba taka interpretacja tytułu ;p uważam, że powinna zagościć oficjalnie w słownikach Polsko-angielskich ;) już sobie wyobrażam co według wyobraźni polskich dystrybutorów po angielsku mogłoby oznaczać moje imię ;D

SadSoul87

To jakie propozycje w takim razie?

ocenił(a) film na 7
SadSoul87

"Anna" jest to tytuł oryginalny. "Mindscape" to tytuł festiwalowy.

SadSoul87

"Wspomnienie"

Byczex

Ja, nadal obstawiam za tym że ciemnotę wciskają nam z tym tłumaczeniem!!! Prosty, nie wykształcony naród, to jakie to ma znaczenie? Z mojej strony dodam, że wielokrotnie pytałem moich znajomych za granicy na temat tytułów filmów które ogladałem....okazuje się że polskie tłumaczenie nie jest w żaden sposób uzasadnione tymi tytułami, mam takie oddczucie że osoby które zajmują się tymi tłumaczenia nie pochodzą z Polski! Ale to moje odczucia, ja osobiście posługuje się tytułami w jez.angielskim bo polskie tłumaczenia można wyrzucic do kosza!

SadSoul87

Najbardziej spodobał m się tytuł. Anna jest chyba najlepszym imieniem jakie można było wybrać do tej gry aktorskiej. Jak na razie nie widzę przyszłości podobnej realizacji pod chwytliwym "Zmyślonym krajobrazem"

SadSoul87

Na samej górze po lewej, na fotosie, jest wołami podany oryginalny tytuł. Tytuł *_Anna_* powstał na żądanie "Vertical Entertainment", dystrybutora wersji video w USA, i w takiej formie przywędrował do Polski.

SadSoul87

https://m.imdb.com/title/tt1715336

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones