PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=257691}
7,0 164 241
ocen
7,0 10 1 164241
7,0 31
ocen krytyków
Ant Man
powrót do forum filmu Ant-Man

Cisza przed burzą.

ocenił(a) film na 8

Witam serdecznie :) Zapraszam wszystkich do przeczytania mojej krótkiej opinii na temat Ant Mana :)

W komiksach Ant Man był jedną z najważniejszych postaci Marvela. Wystąpił w pierwszym składzie Avengers, jako Pym stworzył Ultrona i można go uznać za jednego z największych „mózgów” w Marvelu. Charakteryzowała go jedna rzecz – Miał bardzo dużo swych alter ego, takich jak Giant Man, Goliat czy Yellowjacket ( o nim trochę później). Spokojnie umieściłbym go w TOP 20 najważniejszych superbohaterów tego uniwersum.
Jednak na Antka w MCU musieliśmy poczekać do końcówki II fazy. Po obejrzeniu „Strażników Galaktyki” byłem pewien że Marvel jest w stanie nawet z niczego zrobić świetne widowisko. ( Nie, Marvel. Nie zachęcam Cię teraz do nakręcenia filmu o Squirrel – Girl! ) Jednak nigdy bym nie pomyślał, że ocenię ten film na 9/10. A oceniłem.


Pierwsze 30 minut wywarło we mnie dość mieszane wrażenia. Film wydawał się być bardzo chaotyczny. Retrospekcja, wątek rodzinny, przeciwnik, kradzież stroju Ant Mana i sceny humorystyczne – za dużo jak na dwa kwadranse. Lecz później wszystko nagle wróciło na właściwe tory. Akcja zwolniła, pojawiało się jeszcze więcej komicznych scen, które jeszcze bardziej mnie śmieszyły. Zwolniła tylko po to, żeby nie zatrzymywać się w końcówce.( ostatnich 30 min filmu) A ta była bardzo efektowna, ale niestety nie w pełni satysfakcjonująca. Ostatni pojedynek był niezły, ale.... tylko niezły. Na szczęście wszystko zrekompensowała mi ostatnia scena w filmie....Luis – Mistrz! :D


Chyba 50% „Ant Mana” to sceny humorystyczne. Humor w Antku według mnie był – jak powiedział o pewnym przedmiocie Vision - „Idealnie wyważony”. Luis sprawił, że bawiłem się tu lepiej niż przy Strażnikach Galaktyki – A to już jest coś!
Jednakże nie sama postać w którą wcielił się Michael Peña wywoływała uśmiech na moim ryjku – Praktycznie każdy w filmie energicznie tryskał humorem i potrafił rozbawić widza do łez.


Jeśli chodzi o grę aktorską, to wielkie brawa należą się dla Paula Rudda. Jako Ant Man może wkrótce stać się równie ikoniczny w MCU, jak chociażby Robert Downey Jr w roli Iron Mana. Oczywiście wyróżnienie należy się także dla żyjącej legendy kina – Michaela Douglasa. Aha! Lilly zagrała całkiem dobrze. Nazywałem ją drewnem, ale po obejrzeniu Ant Mana jest to już dla mnie drewno lepszej jakości. Ale wciąż drewno :D


Główny przeciwnik w filmie - Yellowjacket ( albo raczej Darren Cross) Jest strasznie skomplikowanym villainem.
Jak być może wiecie, w komiksach Yelowjacetem stał się Pym. Doszło do tego zupełnie przypadkowo – Podczas jednego z eksperymentów Hank niefortunnie nawdychał się chemikaliów wywołujących schizofrenię. Po tym incydencie założył kostium Yellowjacketa i uważał że zamordował Hanka Pyma. Co było potem, wiedzą czytelnicy komiksów. W filmie Yellowjacketem wcale nie jest Pym, ale Darren Cross – W komiksach był przeciwnikiem Antka. Milionerem posiadającym nadludzkie zdolności, lecz w ekranizacji jest zwykłym śmiertelnikiem. Te zmiany znacznie uprościły ekranowego złoczyńcę i zmarnowały trochę potencjał tych dwóch postaci z komiksów, co dla mnie jest sporym minusem. Choć przyznam, że Corey Stoll jako Cross wypadł dobrze.

Tak tego Ant Mana zachwalam, ale to filmidło miało moim zdaniem parę minusów.

-Pierwsze dwa kwadranse są dość chaotyczne.
-Yellowjacket – Kolejny średniawy przeciwnik w MCU
-Ant Man VS Yellowjacket – Pojedynek zabawny, ale liczyłem na coś lepszego.
-Mikrowersum nie przypadło mi do gustu.


Znakomicie prezentowały się nawiązania do poprzednich produkcji Marvela. Pym nawiązuje do Sokovii, a sam Ant Man stacza rewelacyjny pojedynek z Falconem. Oczywiście wyłapałem parę soczystych easter eggów takich jak „Tales to astonish” z ust Crossa. Antek wlał dużo nowości do MCU i pokazał że to studio nie serwuje cały czas takich samych dań.
Określiłbym ten film jako...ciszę. Ciszę przed burzą. Burzą jaką będzie Civil War.

Życzę wszystkim miłego dnia, a tym którzy nie widzieli Ant Mana życzę świetnego seansu :)
Pozdrawiam! Thorin3

użytkownik usunięty
thorin3

Co do walki z Yellowjacket i że to słaby przeciwnik się zgadzamy. Co do pierwszych dwóch kwadransów mi się właśnie podobały pierwsza połowa ok nie mam zarzutów co do filmu do momentu Walki Ant Mana z Falconem, którą bardzo cenię w filmie. Ale właśnie po tej walce film ma już u mnie zjazd w dół :)

hmmm co do ciszy przed burzą, też w sumie tak myślę czy marvel nie zrobił tego specjalnie, by ostudzić premierę przed Civil War.

Opinia przyznam najlepsza jak dotąd

ocenił(a) film na 8

Czyli po prostu nie trawiłeś dużej ilości humoru.

użytkownik usunięty
thorin3

Tak dokładnie :)

użytkownik usunięty
thorin3

wiesz może jak się nazywa ta piosenka co leci na samym początku filmu?

użytkownik usunięty
thorin3

http://www.youtube.com/watch?v=1rYX1XLglN0

dobra już znalazłem sorry za trzy posty :)

ocenił(a) film na 8

Spoko,spoko :)

ocenił(a) film na 9

Podobno ant man kończy 2 farze bo niezłe wprowadza do ciwil war wątkiem czy można rozdawać moce od tak. I ten świat kwantowy jest wprowadzeniem do strendrza.

thorin3

Daję soczystą łapkę w górę haha :D

ocenił(a) film na 8
kamilxxx09

:D Tak wgl to mamy bardzo podobne schematy pisania recenzji :D

thorin3

Zauważyłem :D Może to coś znaczy :)

ocenił(a) film na 8
kamilxxx09

Zacytuję trailer BVS "That means something" :D

thorin3

Dokładnie :)

ocenił(a) film na 7
thorin3

pobieram podbijam :)

ocenił(a) film na 8
Expendable91

Co takiego pobierasz? :)

ocenił(a) film na 7
thorin3

*popieram ;)

ocenił(a) film na 8
Expendable91

Ahaaa :D

ocenił(a) film na 8
Expendable91

Expendable nie jaraj tego g.wna!

ocenił(a) film na 7
thorin3

Dzięki thorin, świetna recenzja i zachęcająca :).

Napisałbyś coś więcej o tych easter eggach :) I co to jest "Tales to astonish"?

Czy jak się nie widziało Ultrona można obejrzeć ant-mana? Chyba można.

ocenił(a) film na 7
Belief

Ant-mana możesz bez najmniejszych problemów obejrzeć nawet jeśli nie widziałeś żadnego filmu Marvela. Z samym "Ultronem" jest on powiązanym jednym zdaniem, co w sumie jest easter eggiem.

ocenił(a) film na 7
Barmh_d

Dzięki :)

ocenił(a) film na 9
Belief

I jedną szczenom co się nie kapniesz jak nie widziałeś konca ultrona.

ocenił(a) film na 8
Belief

Tu masz chyba wszystkie. Wyłapałem każdy easter egg oprócz #4

http://uk.ign.com/articles/2015/07/18/11-coolest-ant-man-easter-eggs?page=1

Talet to astonish to nazwa serii komiksowej w której zadebiutował Hank Pym. :)

A co do Ultrona, to zgadzam się z Barmh_d

ocenił(a) film na 7
thorin3

Dzięki :)

ocenił(a) film na 8
Belief

A co, planujesz pójść do kina? :)

ocenił(a) film na 7
thorin3

Zastanawiam się właśnie.

ocenił(a) film na 8
Belief

http://naekranie.pl/aktualnosci/ant-man-zobacz-wasp-ze-sceny-po-napisach-730148/ attachment/wasp-2

ocenił(a) film na 7
thorin3

Idealna dla niej maska :D

ocenił(a) film na 8
Belief

Niczym Maska Wstydu :D

ocenił(a) film na 8
thorin3

George R.R. Martin ocenia Ant Mana :

" „Ant-Man” ma odpowiednią równowagę pomiędzy historią, postaciami, humorem i akcją. Wydaje mi się, że niektórzy recenzenci nazywają to najlepszym filmem Marvela. Nie posunąłbym się do takiego stwierdzenia, ale jest blisko. Wydaje się, że to drugi najlepszy film oparty na komiksie Marvela po „Spider-Manie 2″ Sama Raimiego. Lubię większość filmów Marvela i w sercu jestem fanboyem. Ten film lubię bardziej niż „Avengers„, o wiele bardziej niż kontynuację. bardziej niż przygody Thora, bardziej niż drugiego i trzeciego „Iron Mana” i być może odrobinkę bardziej od pierwszego „Iron Mana” (ale go też bardzo lubię)."

Mówi o Wasp...

"Gdzie jest Wasp? Dostaliśmy kilka scenek i podbudowę pod następny film, ale ja chciałem więcej Wasp. Uwielbiam oryginalną dynamikę Hanka i Janet (zanim doszli do etapu bicia żony)."

oraz o przeciwnikach w MCU :

"Chociaż Yellowjacket jest niezłym złoczyńcą, mam dość taktyki Marvela, która nakazuje, by złoczyńca miał takie same moce jak superbohater. Hulk walczył z Abominationem, który był po prostu złym Hulkiem, Spider-Man walczył z Venomem, który był po prostu złym Spider-Manem, Iron Man walczył z Iron Mongerem, który był złym Iron Manem. Rany! Chcę więcej filmów, w których superbohater i superłotr mają inne moce. Wówczas sceny akcji są bardziej interesujące."

http://naekranie.pl/aktualnosci/ant-man-george-r-r-martina-ocenia-film-i-krytyku je-marvela-728510

ocenił(a) film na 9
thorin3

Ale Venom był w 3 filmie więc nie powinien być na tej liście.

ocenił(a) film na 8
thorin3

SUPERBOHATEROWIE I ZŁOCZYŃCY MARVELA JAKO.... PSY!

http://comicbook.com/2015/07/22/marvel-superheroes-and-villains-as-dogs/

thorin3

O matko hahaha :D Ten pies jako doktor Octopus wyglada jak spiderdog Wardęgi :D

ocenił(a) film na 8
kamilxxx09

Najlepszy M.O.D.O.K. :D

thorin3

wszystkie psy bardzo fajne faktycznie ten pies jako octopus jest podobny do spiderdoga wardegi najlepszy pies ciezko wybrac ale m.o. d.o.k :P

marvelfan_filmweb

posiadasz konto na fb drogi thorinie 3 jak tak to czy moglby mi je podac prosze ?

thorin3

o bardzo fajna opinia :) zgadzam się co do pierwszego pół godziny, ale potem było już tylko lepiej :) a ostatnia scena była mega :D

ocenił(a) film na 8
Aleksandra_Anastazja

Dzięki :) Ostatnia scena - Cała sala w śmiechu :D

thorin3

haha u mnie było z 10 osób, więc tak fajnie nie było ;) ale mi się mega podobała :D

ocenił(a) film na 8
Aleksandra_Anastazja

Czekam na sequel, a w nim powrót Luisa :D

thorin3

Haha :D (chociaż możemy sobie poczekać co najmniej do 2020 ;) )

ocenił(a) film na 8
Aleksandra_Anastazja

A może cameo w Civil War? :)

thorin3

a no może, może :D

ocenił(a) film na 8
thorin3

chetnie bym zobaczył :D skoro Ant-man się pojawia to mógłby też Luis,np Luis idzie z Scottem na spotkanie z tą dziennikarką i Falconem :D

ocenił(a) film na 7
Aleksandra_Anastazja

2020 roku jeszcze nie ma, a Ty już się doczekałaś ;)

thorin3

Mało prawdopodobne, wręcz znikoma możliwość, że sie pojawi, ale miejmy nadzieje ;)

ocenił(a) film na 8
Nethvoy

Choć na jedną sekundę :D

thorin3

W sekunde nie zdążył by opowiedzieć całej historyjki "meeeen"... :D

ocenił(a) film na 8
Nethvoy

Skąd wiesz? Nie doceniasz jego możliwości! :D

thorin3

chciałbym, jednak rzeczywistość jest zbyt bolesna...

ocenił(a) film na 8
Nethvoy

Oj, tam :) On potrafi wszystko :D

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones