PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=352448}

Antena

La Antena
7,6 1 623
oceny
7,6 10 1 1623
6,3 3
oceny krytyków
Antena
powrót do forum filmu Antena

Aż tak dobrego filmu się nie spodziewałem. Reżyser rozciąga pomost między początkami kina (nawiązania do Melies'a, Langa) przez kino gangsterskie lat 30, po późniejsze romanse aż do współczesnych technik i fabuł (bardzo podobny motyw był w Batmanie z Carreyem).

Do tego GENIALNE wykonanie ze zdjęciami i animacją na czele.
Wielość interpretacji, np. totalitaryzm (symbole: swastyka i gwiazda dawida) albo kontrola koncernów (spożywczych, medialnych) nad ludzkością.

Ten film powinien być sztandarowym dziełem edukacyjnym i promocyjnym z historii filmu. Szczególnie dla młodego widza, który nie usiedzi na klasyce, a przy tym filmie dobrze się ubawi.

Nie ma co dywagować - dyszka się należy i już.

PS: mogę wysłać na maila wyselekcjonowane, artystyczne screeny.

ocenił(a) film na 8
Maskaradore_

=====spoiler=====

Końcówka mnie zdziwiła, ponieważ widzimy napis "wszystko zostało zreperowane" a chwilę później krzyczących bohaterów. Czyżby zepsucie tej maszyny nie przyniosło oczekiwanego efektu?

I właściwie o czym jest ten film? O nowoczesnych społeczeństwach? Czy mówi, że industrializacja/ponowoczesność zabiera nam głos czyli utrudnia komunikację a daje w zamian konsumpcyjną papkę/dobrobyt?

a tak poza tym to film mi się nie spodobał. Wiele słabych motywów, często bardzo infantylny a czasami wydawał mi się niespójny. 6/10

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones