PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=468378}
7,8 694
oceny
7,8 10 1 694
Anvil The Story of Anvil
powrót do forum filmu Anvil! The Story of Anvil

Doskonała muzyka, swietny film, co wiecej potrzeba? Ja wiem! Potrzeba nam wiecej metalu w mediach, potrzeba nam wiecej takich filmow zeby ludzie otworzyli oczy! Zespoliki ktore przebily sie na najwieksze sceny swiata (np. Dimmu ze splywajacym make-up'em na OzzFest/ Cradle of Filth...) powinny stac w cieniu takich gigantow jak Anvil, Exciter, Razor (nie tylko z Kanady)! NIe ważne ile razy bede wznosić toast za metal. To i tak nic nie zmieni "metalowe Ich Troje" (metafora-to tak dla tych ktorzy zaraz zaczna pisac ze Ich Troje nie gra metalu...) zawsze bedzie na szczycie! Bo twoj czy moj sasiad, sezonowy metalczyk w ciagu doby zaciągnie wszystkie albumiki Najtfisz i stanie sie "kultofcem" ktoremu do szkoly towarzyszyc bedzie sam Lucyfer a kanapki bedzie trzymac w pojemniku Cradle of Filth "bo to jedyne prawdziwe wampiry som" :) Dzieki własnie wyrozumiałości wobec takich dziwolągów muzycznych, ANVIL zagrał w Polsce i kto o tym wiedzial? NIKT!!!!!!! Gdyby supportowali Bullet for my valentine albo podobne EmoCoś na pewno mieliby swoje 30 min na scenie przed masą nic nie wartej młodzieży! Dzisiaj Emo, jutro polityk w wiodącej partii, na którego bedziemy musieli głosować z braku innych opcji! Smutne. Ide walnąć piwko i pogrzebać przy półce z kasetami. Gdzieś miałem zdezelowanego Venom'a :) Helllll yeahhhh!

ocenił(a) film na 8
destylator79

Witam - widzę znawce tematu : )
Więc po proszę o filmy he he xD
Tytuły jakie znasz filmów dokumentalnych Wartych obejrzenia . . . o danym zespole , czy ogólnie o Metalu lub rocku lub o jakimś konkretnym gatunku itp.
Bardzo bym był wdzięczny : )
Pozdrawiam fana najlepszej muzyki pod słońcem : )

GotTheLife

Metal: A Headbanger's Journey
Global Metal
Gwiazda Rocka
Get Thrashed

Disco_Destroyer

Może jeszcze
Oto Spinal Tap
Dzieci Jarocina
Szkoła Rocka
Metallica: Some Kind of Monster
Skazany na bluesa
chociaż część nie wiąże się ściśle z metalem to jednak warto obejrzeć

Disco_Destroyer

Oblicza rocka

Disco_Destroyer

http://www.againstgravity.pl/oblicza_rocka_dvd

ocenił(a) film na 8
Disco_Destroyer

Jak szybko he he . . .
Więc tak , nie oglądałem tych :
- Skazany na bluesa , miałem wiele okazji ale że to polska produkcja no i czytałem sporo negatywnych recenzji to mi się odechciało
- Get Thrashed
- Dzieci Jarocina
No i te 3 filmy z tego linku

" Szkoła Rocka " to się nie liczy bo to po prostu kolejna durna komedia a nie dokument .
A " Oto Spinal Tap " to woła pomstę do nieba , banda z Pedalonych Rockmenów . . . żal patrzeć na taki syf !
Same teksty o czym śpiewają niedobrze mi się robi , nie wspominając już o ich ubiorze i reszcie WRrrr ! !
Poza tym to film zrobiony na wzór dokumentu .... nie wytrwałem do połowy i już tak po 35 min. zacząłem przewijać .

Nie zrozum mnie źle ja Kocham lata 80 , chciałbym przeżyci najlepsze koncerty bogów heavy metalu np . . . bo nie tylko tego słucham ale to co ten film pokazał to było jedno wielkie nieporozumienie !

A nic z Black metalu nie oglądałeś ? ja widziałem tylko chyba 1 albo 2 bodajże True norwegian black metal czy coś takiego , niedawno ściągnąłem kolejny " Black Metal Satanica "
Pozdrawiam i dziękuje za tytuły : )

GotTheLife

No Spinal Tap do wybitnych nie należy. Film przedstawiajacy nieco karykaturalny obraz rockowego muzyka tamtych lat. Troche prawdy, troche kiczu - obejrzec sie da, ale nie trzeba :)

z blacku nic nie ogladalem bo moja fascynacja tym gatunkiem skonczyła sie dawno temu. Teraz tylko od czasu do czasu coś tam obadam.

z tych co nie oglądałeś najbardziej polecam GET THRASHED. Skazani na bluesa mi sie bardzo podobał, pomimo tego ze wielkim fanem Dżemu nie jestem. Film ma dobry klimat a rola Kota rewelacyjna.

Jeszcze pare tytułów:
Live at Pompeii Pink Floyd
The Song Remains the Same
The Filth and the Fury
End of the Century: The Story of the Ramones
Year of the Horse
Beats of freedom
Tenacious D: The Pick of Destiny (kto nie lubi ten pedał)
Velvet Goldmine
Detroit Rock City
Szalona kapela

ocenił(a) film na 8
Disco_Destroyer

" z blacku nic nie ogladalem bo moja fascynacja tym gatunkiem skonczyła sie dawno temu "

Miałeś fascynacje tym gatunkiem a Nie oglądałeś żadnego filmu ? !! Nie pojmuje . . .
I ciekawi mnie czemu ta Fascynacja przeminęła :( ?

GET THRASHED godzinę temu ściągnąłem : )
Beats of freedom - miałem kiedyś na PC ale długo zwlekałem z obejrzeniem aż w końcu , nie obejrzałem bo ktoś wgrał na nowo system
Velvet Goldmine - obejrzałem pierwszą połowę ok 56 min. miałem później go całego zaliczyć ale w końcu go skasowałem
Tenacious D: The Pick of Destiny - chyba 3/4 obejrzałem , jak na komedie to nawet fajna ( a ja nie przepadam za komediami )
Detroit Rock City - tyle się nasłuchałem na temat tego filmu że to głowa mała , że jaki on genialny itp.
Nie wiem może to kwestia gustu ale dla mnie to kolejna durna komedia , mało tego , powiem ci więcej , wiele akcji mnie nieźle wkurwiało a nie Śmieszyły . . . duży plus za to że przynajmniej na końcu pokazali przez chwilkę KISS
Miało być śmiesznie a wyszedł jeden Shit !
Szalona kapela - he he wczoraj ją ściągnąłem ale pomóż mi stary bo nie mam napisów : (

ocenił(a) film na 8
GotTheLife

I jak coś będziesz wiedział na temat napisów polskich do " Black Metal Satanica " lub przynajmniej Angielskich to bardzo był bym wdzięczny za link : )

GotTheLife

Tak, tak własnie jest. Black kręcił mnie jakies 15 lat temu. Po czasie stwierdzilem ze to malo ambitne i nie ten klimat. Potrzebowalem kopa w dupe i tym sposobem zacząłem w thrashowych rytmach sie obracac. Nie ogladalem zadnego dokumentu bo jak krecila mnie ta muza to internet w Polsce był niespotykanym zjawiskiem.... hehe a w telewizji nie puszczali :p :)

jesli chodzi o szaloną kapele to Ci nie pomoge bo napisow zwyczajnie nie ma. Poluj na wersje Pl albo czekaj az laskawie puszcza w telewizji.

ocenił(a) film na 8
Disco_Destroyer

No to ładnie aż 15 lat temu , nieźle : )
Ja ci powiem że mnie Black metal interesuje , fascynuje . . . ale nie chodzi mi o słuchanie tego gatunku !
Tylko historia tego chorego gatunku .
Jak powstawała pierwsza fala black , zespoły satanistyczne które palą kościoły , nienawidzą chrześcijaństwa itp.
To mnie interesuje , a nie słuchanie tej muzyki . . . trochę słucham black-u ale nie nie pierwszej fali , bo jej koszmarnie nie znoszę !
Wiesz ja zawsze byłem fanem Horrorów czyli m.in. Gore czyli wszystkiego co chore , poryte i dlatego mnie interesuje ten gatunek .
A jeśli chodzi o słuchanie muzyki to mam szeroki zakres . . . powiedzmy ok .od " rock and roll lat 60 do death - black "
Czyli można powiedzie że wszystkiego po trochu , lipa że wszystkiego sam muszę odkrywać . . . a to schodzi latami

A i jeszcze jedno może byś mi polecił najlepszą twoim zdaniem stronę o metalu . . . może tam założę temat o tych Napisach : )

GotTheLife

To od razu trzeba filmy ogladac, wystarczy przeczytać pare książek. tak jak ja zrobiłem. Lepsze i pewniejsze źródło wiedzy.
Strona o metalu, Polska?? a co konkretnie na niej ma byc bo nie bardzo cie rozumiem, jakis blog tematyczny czy coś? Nie obracam sie na polskich stronach bo są zwyczajnie gówniane i wybrakowane w informacje.

ocenił(a) film na 8
Disco_Destroyer

Z wielką ochotą bym przeczytał ale raz że nie mam dostępu do tych książek a dwa że po prostu nie stać mnie.
" jakis blog tematyczny czy coś? " - dokładnie tak ale też ogólnie , oczywiście że polska
A pro po książek teraz najnowsza wyszła " Władcy chaosu " , po bardzo dobrych recenzjach strasznie się na nią napaliłem . . . ale nie dawno się dowiedziałem że ta książka to stek Kłamstw
Mógłbyś powiedzie coś na ten temat ?
A i jeszcze jedno , jak możesz oczywiście to poleci mi nowe młode kapele fajne , ciekawe właśnie Thrash metalowe : )

GotTheLife

Władcy chaosu nie czytałem, ale slyszałem o tym i mam zamiar przeczytać w niedalekiej przyszłości.

Spróbuj tego:
http://www.youtube.com/watch?v=0Kv-MMZvYUY

ocenił(a) film na 8
Disco_Destroyer

No ciekawe , cały album właściwie fajny , dzięki : )
Jak ty tak długo już siedzisz w metalu to może podałbyś mi przynajmniej 10 lub ile możesz płyt najlepszych ostatnich minionych 10 lat , rożne gatunki Metalu ? xD

GotTheLife

10 najlepszych? Kazdy ma inne gusta i dla ciebie moze byc zajebistego co innego.
Diabolical-The Gallery Of Bleeding Art
Desilence-Wreck the Silence
Chroming Rose - Pressure
Dead Trooper-Cynicist
Tribulation - The Horror
Violent Force - Melevolent Assault of Tomorrow
Powermad - Absolute Power
Natron - Rot Among Us
Municipal Waste - Hazardous Mutation
F.K.U - Where Moshers Dwell
Biomechanical-the empires of the worlds
Dungeon - Resurrection
ARTILLERY - When Death Comes
Kataklysm - Prevail

Spróbuj się z tym zaznajomić.

użytkownik usunięty
Disco_Destroyer

Carnivore- Retaliation

destylator79

a mnie to zajebiście pasuje że to jest nisza, i gdyby tego było dużo w mediach było by fatalnie, bo to się nazywa komercja, a metal być taki nie powinien. Fajnie jest z rzadka usłyszeć w trójce lub moim rodzimym polskim radiu rzeszów, dajmy na to Iron Maiden. Zauważ że hity radiowe szybko się przejadają, bo panowie w radiach puszczają przygotowane składanki dzień w dzień.

P.S. Anvil zagra w Krakowie przed Saxonem, muszę tam być

ocenił(a) film na 9
destylator79

Całkowita racja kolego. Prawdziwy metal z jajami a nie jakieś dziecinne wybryki.

ocenił(a) film na 9
destylator79

Skoro ten mały wredny duńczyk jest taki pełen uznania dla Anvil'a, to czemu nie weźmie go na wspólną trasę. Film mnie powalił. Niejeden zespół powinien się od nich uczyć podejścia do muzyki.

ocenił(a) film na 9
JasonKrueger

Dokładnie... tylu się wypowiada w tonie uznania, a wystarczyłoby zaprosić choćby jako support dla swojej wielotysięcznej publiczności. To samo Tsangarides, rzuca sumą jaką trzeba zapłacić bo to tak świetny materiał, skoro tak pod mostem nie śpi, wywala kasę na materiał, który musi się zwrócić skoro jest tak dobry według jego oceny.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones