PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=35095}
5,9 842
oceny
5,9 10 1 842
Ararat
powrót do forum filmu Ararat

jako film o eksterminacji wstrząsa i przekonuje.

Film o kłamstwie, o zapominaniu, walce o prawdę i zachowanie tożsamości.

O mordzie na Ormianach dokonanym przez Turków w 1915 r.

ATOM EGOYAN potwierdza wysoką artystyczną formę.

ocenił(a) film na 5
AutorAutor

Według mnie aż za wysoką. To już kolejny ormiański film który jest bardziej artystyczny niż przyjemny. Reżyser mógł zamiast męczyć się z historią o kręceniu filmu i Gorkim, po prostu zrobić film o ludobójstwie. Jedyne warte zobaczenia sceny to te które są kręcone w filmie. Sceny takie jak walka partyzantów z Turkami czy pędzenia, a potem mordowania niewinnych ludzi. Cała reszta, która dzieje się we współczesnym wiecie jest po prostu nudna. Lista Schindlera i Pianista były o niebo lepsze, a przede wszystkim - ciekawsze. Gdyby ten film był taki jak wcześniej wspomniałem to nie tylko byłby lepszy ale też bardziej dostępny. Aż dziw bierze że puścili taki film na Zone Romantica.

ocenił(a) film na 7
doliwaq

Szkoda, że film jest taki mętny, wielowątkowy i .. nudny. Zmarnowana okazja żeby pokazać rzeź Ormian w sposób jasny tak aby dotarła do jak największej liczby widzów. Ludobójstwo na taką skalę trzeba sfilmować. Całkiem dobrze zrobiono filmy o ludobójstwie w Rwandzie. O rzezi Ormian wciąż filmu brak - w tym roku przypada 100-na rocznica...

AutorAutor

Pamiętam marsz ku pamięci zamordowanych w owej rzezi Ormian, który się odbył w 2015r w Warszawie. Tyle flag... Tylu ludzi, nie wiedziałem że tylu ich jest u nas.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones