PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=566330}
7,0 2 992
oceny
7,0 10 1 2992
7,2 4
oceny krytyków
Armadillo wojna jest w nas
powrót do forum filmu Armadillo - wojna jest w nas

Jeden z bohaterów swój wyjazd do Afganistanu porównywał do gry w piłkę: można trenować
ale nic nie zastąpi prawdziwego meczu .. zgoda .. a co widzimy w dalszej części dokumentu:
przełożeni pytają się ziomka czy chce iść na patrol i co słyszymy: "wolałbym nie", "jak trzeba
to pójdę" to są żołnierze :D?

Co do samego dokumentu to strasznie jest bezpłciowy. W zasadzie to nie wiadomo co
autor chce nam przekazać :) Oczywiście jest też mowa o misji jaką mają do spełnienia a
więc bajeczki o wprowadzeniu spokoju w Afganistanie .. tjaa chyba tylko naiwni w to wierzą
:)

Osobiście czekam na dokument, w którym powiedzą jasno, że w całej tej misji
stabilizacyjnej chodzi o narkotyki !
Siedzą już tam kilka lat i co można zaobserwować to zwiększająca się przemoc w
Afganistanie .. dlatego mówimy NIE wojnie w Afganistanie, Libanie, Syrii czy też Iranie ..

ocenił(a) film na 9
KingPaulus

hahahah... Jedno to chcieć pojechać na misję a co innego być już na miejscu. Rozumiem że Ty jesteś tak twardy że nie zwątpiłbyś w siebie gdy obok giną koledzy. Wojsko potrzebuje takich ludzi jak Ty, jednoosobowe patrole.

ocenił(a) film na 4
Mayu13

kolego Mayu napisałem to porównanie, gdyż jak sam tytuł wskazuje: "wojna jest w nas" więc powinniśmy spodziewać się samych Rambo :) a tu cwaniaki co myśleli, że pojechali na obóz letni ;)
Odpowiadając dalej to pewnie zwątpiłbym w siebie gdybym widział śmierć kolegów ale ja żadnym Rambo nie jestem i co więcej za USRael ginąć nie zamierzam .. co innego gdyby miała powtórzyć się historia z 1939 r., możesz wierzyć bądź nie ale do końca walczyłbym o Polskę, swój dom, ziemię naszych przodków .. Afganistan to nie nasza wojna i tylko śmieszą mnie wypowiedzi typu: "Nasi żołnierze nieśli nie wojnę, ale pokój i pomoc" taa pokój jak ch*j :) podobnie jest z tymi Duńczykami i innymi uczestnikami tej wrogiej inwazji na obce państwo ..

ocenił(a) film na 8
KingPaulus

Kolejny amator szuka szczęścia w nie swoim świecie.

ocenił(a) film na 4
JizzyBones

Kolego mówię tylko, że to nie nasza wojna a ginąć w interesie Ameryki/Izraela nie ma sensu ;)

ocenił(a) film na 8
KingPaulus

To wojna w imieniu wolności. Czy granice państw mają wyznaczać również granice umysłu?

ocenił(a) film na 4
JizzyBones

W imieniu wolności dobre żarty zobacz nawet w tym jak i innych (Wojna Restrepo) dokumentach ludzie - Afgańczycy sami mówią, że nie chcą pomocy amerykańców i wojsk koalicji NATO ;)
Jeszcze jedno co do Afganistanu nawet Pentagon przyznaje, że z roku na rok przemoc w Afganistanie systematycznie wzrasta więc to "niesienie wolności" raczej nie zdaje egzaminu ..
Nie wiem jak interesujesz się obecnymi ruchami wojsk ale wszystko wskazuje na większy konflikt a więc wojnę z Iranem z którym trzymają Chiny i Pakistan. Nie wiadomo jedynie jak zachowa się Rosja (niby trzyma z Iranem ale wraz z USA tworzą nowy rząd Syrii). Na pewno wojna ta pochłonie więcej niewinnych istot niż wojna z Irakiem czy też Afganistanem i to wszystko w/g Ciebie w imieniu wolności .. powiem Ci dlaczego są prowadzone wojny na bliskim wschodzie - dlatego, że kraje te nie sprzedały się zachodowi tak jak my. A, nie sorry my nie sprzedaliśmy się zachodowi tylko Ruskim a oni nas sprzedali zachodowi w grudniowej promocji 30 lat temu .. Znając naszych wojaków pewnie również polecą przed szereg i będą się bić za czyjeś interesy (USA, Izrael).

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones