PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=566330}
7,0 2 992
oceny
7,0 10 1 2992
7,2 4
oceny krytyków
Armadillo wojna jest w nas
powrót do forum filmu Armadillo - wojna jest w nas

Nie wiem czy zauwazyliście głupotę i prostactwo tych żołnierzy, ich dziecinność. Mi brakowało w
rozmowach i w ich zachowaniu dojrzałości. Te rozmowy takie proste, takie dziecinne. Gdyby
kłócili się na temat twórczości Ingmara Bergmana, gdyby ktoś poruszył się temat,,Czy Wokulski
był romantykiem czy pozytywistą?" albo nad kondycją człowieka na początku XXI wieku? Dla
nich Søren Kierkegaard to nie duński filozof, nie poeta romantyczny i teolog, i nie prekursor
filozofii egzystencjalnej ale pewnie konstruktor pancerfausta! Założę się, że tam nawet nikt nie
był magistrem ani inżynierem. Zero skruchy po zabiciu niewinnych talibów w rowie. I to bez sądu
i ...granatem. A z granatem się nie dyskutuję i nie ma instancji odwoławczej! Fuj, to takie nieludzkie, niehumanitarne. Przecież te ruskie karabiny maszynowe i
granatniki były z drewna, tylko tak srebrzanką przejechane dla niepoznaki. Nikt z tych
wstrętnych duńskich okupantów nawet nie zapłakał nad tym, że mają na swych dziecinnych
rękach krew niewinnych. A zamiast do muzeum czy do biblioteki to oni se prostytutkę zamówili!
To ohydne, niehigieniczne, niemoralne i sprzeczne z religią. A gry komputerowe? To dopiero
odmóżdża tych morderców. To gry są wszystkiemu winne!

bez_imienny

Albo nie wyczułem ironii w tym co napisałeś, albo....heh. Ale odp.

Ta, najlepiej samych profesorów wysyłać.. A podczas, gdy będzie gorąco zaczną polemizować nad słusznością zabicia Taliba, który do nich strzela. Myślisz, że absolwenci z uniwersytetów chętnie wstąpią do wojska na szeregowego i pojadą na wojnę? Dużo wstępuje do armii, bo nie mają innej możliwości zarobku, albo nie mogą kontynuować nauki czy też nie chcą.

"Te rozmowy takie proste, takie dziecinne. Założę się, że tam nawet nikt nie był magistrem ani inżynierem"
Co ma jedno do drugiego? Ktoś, kto nie ma wykształcenia wyższego jest gorszy wg ciebie czy jak? Mając 19 i pewnie niewiele mają się zachowywać jak 40 czy więcej latkowie i wymieniać się swoimi doświadczeniami życiowymi? Jak to było, gdy miałem x lat, a potem iść grzecznie spać? To są młodzi ludzie, którzy się jeszcze chcą wyszaleć, dlatego się wygłupiają, bo tak rozładowują stres.

"Przecież te ruskie karabiny maszynowe i granatniki były z drewna"
Ta, i zapomniałeś jeszcze dopisać, że strzelają nieostrą amunicją.

"A zamiast do muzeum czy do biblioteki to.."
Nie wiem co ty robiłeś w ich wieku, ale raczej nic ciekawego...Nie, i nie mówię tu o prostytutce.

"niewinnych talibów"
Czyli wg ciebie to obrońcy walczący o wolność? Ci sami, co bez żadnych skrupułów potrafią zabić niewinnych Afgańczyków, bo współpracują. Ci, co chowają się wśród cywilów i czekają tylko aż jakiś cywil padnie od przypadkowej kuli i nagłośnić sprawę jacy ci okupanci są źli i w ogóle. Nie usprawiedliwiam tych dwóch duńskich żołnierzy, bo byłem zszokowany jak się z tym odnosił, chwalił się. Z drugiej strony nikt z nas tam nie był, nie stracił dzień wcześniej kolegów i nie wie jak to jest na prawdę, gdy z każdej strony strzelają do ciebie i w każdej chwili może ciebie lub kompana trafić pocisk. I wtedy, gdy dostajesz info, że w rowie obok są talibowie to żołnierz automatycznie likwiduje niebezpieczeństwo. Czy postąpili słusznie dobijając ich? Nie.

Zarzucić może można im dużo, ale przede wszystkim to rządzącym. To oni ich tam wysłali, gdy sami siedzą na czterech literach.

ocenił(a) film na 7
Lewus

Nie wyczułeś ironii. To wszystko co napisałem to Jedna Wielka IRONIA, która zrodziła się po przeczytaniu większości komentarzy pod tym filmem, typu: ,,że dzieci, że mordercy, że prymitywy". Nie gniewaj się, że tak reaguję ale ironia to mój mechanizm obronny przed nieprzemyślanym komentarzami. I dziękuję za mądra odpowiedź.

ocenił(a) film na 8
bez_imienny

Facebookowo napiszę "Lubię to".

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones