PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=566330}
7,0 2 992
oceny
7,0 10 1 2992
7,2 4
oceny krytyków
Armadillo wojna jest w nas
powrót do forum filmu Armadillo - wojna jest w nas

POLECAM !

ocenił(a) film na 9

Nie widziałem jeszcze tak sugestywnego, surowego pod względem treści, a dobrego pod
względem samego obrazu filmu dokumentującego rzeczywistość wojny. Po prostu
miażdżący, jest to bardziej wyczyn operatorski, bo genialnej fabuły czy reportażu tutaj nie
znajdziemy, ale dla ludzi którzy potrafią czytać i czuć obraz może być jednym z lepszych
dokumentacji wojennych nowych czasów. Jeżeli jesteś osobą wrażliwą i nerwową musisz
przemyśleć sens patrzenia na ten niepokojący i brutalny duński obraz... czasami lepiej nie
widzieć i nie wiedzieć... Pozdrawiam

ocenił(a) film na 5
zbyncom

"bo genialnej fabuły czy reportażu tutaj nie
znajdziemy" Zgadzam się, a nawet napisałem coś podobnego. Obraz świetny, ale fabuły (w sensie zaplanowania tego co chce pokazać i uzyskać reżyser) nie ma! "Jest to bardziej wyczyn operatorski" Tu też się zgadzam. Technicznie świetnie zrealizowany, zupełnie nowa jakość w dok. Różni nas jednak reakcja na ten film. Już mówię dlaczego...
Potrafię czytać między wierszami;) Tylko że w tym przypadku p...szę to czytanie... bo widziałem wojnę na własne oczy i wiem, że jest to tylko mały ułamek wojny ( i to z perspektywy degeneratów znudzonych pokojowym życiem u siebie w Danii). To chyba zrozumiałe, że dla mnie jako osoby, która była świadkiem wojny w swoim kraju jest przykre oglądać film dokumentalny o tak wąskim zakresie. Myślę, że każdy z tych kto optymistycznie przyjął ten obraz, miałby zupełnie inne zdanie gdyby przeżył w swoim kraju wojnę. Nikomu nie życzę! Pozdrawiam! Tim

ocenił(a) film na 9
tim_tim

jeżeli widziałeś wojnę na własne oczy żaden chyba obraz filmowy temu nie dorówna w nawet małym ułamku, wojna to jest niszczycielska siła i demon ludzi, którego nie sposób pokazać na tyle szeroko jak naprawdę wygląda. Myślę jednak że ułamek po ułamku takie jak ten filmy mogą dać obraz wojny na tyle sugestywny, że ludzie 21 wieku będą wiedzieli, że nie jest ona żadnym wyjściem. To długi proces wyciszania "wojny która jest w nas" i tak odbieram ten film. Po to został stworzony. Mogłbyś powiedzieć coś więcej o swoich przeżyciach związanych z wojną ? Gdzie to było jak wyglądało, co się wstrząsnęło ? Pozdrawiam

ocenił(a) film na 5
zbyncom

Ciesze się, że choć mamy różne zdania na temat tego filmu, to zgadzamy się w jednym - wojna nie jest żadnym wyjściem. Dobrze też, że odebrałeś ten film, jako ten, który może coś zmienić w nas na lepsze, bo według mnie, to wręcz odwrotnie prowokuje cwaniaczków chwycić za karabiny, przeżyć adrenalinową przygodę na obcym terenie i wrócić na swojego ścigacza znów w ułożone gospodarczo, pokojowe warunki.
Opowiedzieć o wojnie mogę, ale nie na ogólnym forum. Wyślę Ci zaproszenie do znajomych...i tam spróbuję odpowiedzieć na każdą interesującą Ciebie kwestię związaną z wojną. Pozdrawiam. Tim

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones