PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=3933}

Armia ciemności

Army of Darkness
7,2 29 750
ocen
7,2 10 1 29750
6,9 13
ocen krytyków
Armia ciemności
powrót do forum filmu Armia ciemności

Podsumowanie serii

ocenił(a) film na 1

Ostatnio oglądnąłem całą serię i myślę że:

Evil dead:
Absolutny klasyk, posiada mroczną admosferę, niezapomniane sceny(gdy drzewa ożywają, albo na końcu gdy domek zaczyna krwawić). Owszem jest to film troszkę amatorski, niektóre efekty specjalne po prostu śmieszą, a gra aktorska budzi politowanie (Ku mojemu zaskoczeniu Bruce Cambell zagrał najgorzej). Mimo to film jest jednak hołdem dla kina gore, ma wiele scen podczas których naprawdę podskoczyłem, mało nie spadając z łóżka. Poza tym ujęcia są genialne, wielkie brawa dla operatora który naprawdę umie bawić się kamerą, jednocześnie zachowując klimat filmu. Zważywszy że film powstał za 90000 dolców można mu wiele wybaczyć. Jak dla mnie pozycja obowiązkowa.

Evil Dead 2:
Kupiłem na QDVD bo myślałem że to będzie coś w stylu pierwszej części, a wielu uważa że to najlepsza część cyklu. Nic bardziej mylnego. Już sam początek w którym reżyser chce streścić pierwszą część w ciągu pięciu minut budzi politowanie. Lepiej było zrobić tak że ostatnia scena części pierwszej rozpoczyna drugą. Ten film do zlepek efektów specjalnych (całkiem niezłych, ale fajerwerki to przecież nie wszystko) z humorem rodem z sitcomów. Są tu sceny które mogły by przerażać gdyby nie kompletny brak klimatu. Gra aktorska wypadła o niebo lepiej niż w pierwszej części, ale to nie ratuje tego kiepskiego filmu. Wydanie QDVD można polecić dla materiału making of gdzie dowiemy się wielu sekretów (np. W jednej ze scen na ścianie wisi rękawica Krugera) i zobaczymy wszystkie wpadki jakie można zauważyć na filmie (Niesmaczy mnie tylko ta końcówka z rozjechanym niemowlakiem). Podsumowując nie warto.

Evil Dead 3 Army of darkness
Myślałem że nie da się zrobić słabszego filmu niż część 2, przy takim talencie reżysera. Armia ciemności jest porażką w każdym calu. Jest po prostu głupia, nie śmieszy, nie przeraża, niektóre sceny są po prostu bez sensu ( jak ta z tymi liliputami w opuszczonym wiatraku). Totalna kiła i nie ma się co rozpisywać.

ocenił(a) film na 9
Lucky_luke

Co do oceny pierwszej części zgadzam się zupełnie.

Co do dwójki, hm... faktycznie Twoje argumenty są trafne, aczkolwiek dla fanów serii film jest równie dobry jak jedynka.

CO do trójki. Polecam ją fanom gore z jajcem! Jest świetnie nakręcona i zakręcona, o wiele bardziej niż poprzednie części. Śmieszy do łez i zaskakuje na każdym kroku. Gra aktorska do d... efekty do d... czyli to co fani kiczowatych horrorów lubią najbardziej! mniam mniam!

ocenił(a) film na 7
Lucky_luke

Co do jedynki bezsprzecznie klasyk, dwójka słaba i zasadniczo nie wnosząca w lwiej części niczego nowego. Komediowy klon poprzedniego filmu nie wyszedł ale potrafiło się zrobić zabawnie. Natomiast ocena Armii Ciemności jest moim zdaniem krzywdząca. Było bajecznie śmiesznie, a kwestia straszenia nie była tutaj istotna.

Oceniając serię:

1 - 10/10
2 - 5/10
3 - 9/10

użytkownik usunięty
Lucky_luke

Evil Dead - 10\10
Evil Dead - 10\10
Army of Darkness - 10\10

:D

ocenił(a) film na 2

U mnie jest inaczej...
1 część - 7/10... czułem się rozczarowany..., jednak 7/10 to dobra ocena...
2 część - 9/10... dawno oglądałem i tylko raz, za dobrze nie pamiętam wszystkiego, ale zdaje się, że bardziej odpowiadał mi humor filmu i przebieg akcji..., jednak pamiętam też, że początek był tandetny <dlatego chyba oceniłem na 9, a nie na 10>.
3 część - stanowcze 8/10 i dodanie do ulubionych, ponieważ nie oglądałem jeszcze... Ogólnie nie mam pojęcia czemu mam ten film oceniony i w ulubionych... Bynajmniej dzisiaj mam zamiar obejrzeć i wtedy ocena na pewno będzie odpowiednia. :)

Pozdrawiam fanów horrorów. :)

ocenił(a) film na 10
Lucky_luke

To że dla ciebie dwójka i armia jest kiepska nie oznacza że dla wszytskiach taka jest, dla mnie Evil dead 2 jest najlepszą częścią potem armia i na końcu jedynka, Po co robic kolejny powazny horror o straszliwych mocach z księgi czy innego lasu których jest pełno, dodanie humoru to strzał w dziesiątkę tylko trzeba to rozumiec no i nie byc zamknietnym na jeden film buehehe..

ocenił(a) film na 8
Lucky_luke

recenzowanie trylogii Evil Dead w taki sposób to tak jakby powiedzieć,
że Ojciec Chrzestny to słaby film. po co?

ocenił(a) film na 10
Lucky_luke

Mi się podobały 3 części .. Dla każdej mam inny sentyment .. KAżda oferowała coś innego niż poprzednia Jednak posiadała zawsze najważniejszą rzecz .. Asha :D

resistance

Evil Dead 1 to zupełnie amatorski film ale ma całkiem dobry klimat grozy. Efekty z plasteliny są frapujące i zabawne ale taka uroda tego filmu i nie rozumiem po co się rzucac. Evil Dead 2 jest już zdecydowanie komicznym horrorem ale i oryginalnym straszydłem, które sprawia, że człowiek w chwili niespodziewanego, nagłego przeszycia strachem przestaje się martwic o swoich problemach jelitowych. Natomiast Armia ciemności - najbardziej udany absurdalny horror - dostarcza mniej ciarek a więcej histerycznej radochy. Polecam gorąco wszystkie trzy martwe zła.

ocenił(a) film na 6
Lucky_luke

W zasadzie to się zgadzam i twoja opinia jest niemal taka jak moja :)

(w 2 cz. nie widziałem żadnej sceny z rozjechanym niemowlakiem - widać cenzurka)

ocenił(a) film na 1
PerfectStranger

Scena z rozjechanym niemowlakiem znajduje się na jednym z dodatków na DVD, a nie w filmie.

ocenił(a) film na 8
Lucky_luke

8/10 niestety klimat nieco lżejszy od poprzedniej części.

ocenił(a) film na 9
666wszechmocny666

Właśnie trzecia część jest wykurwista.
Świetna akcja, totalny absurd za co ją uwielbiam i te genialne kiczowate efekty. A auto asha to już w ogóle niezły odlot.

ocenił(a) film na 10
NietypowyKonsument

KLASYK!! Ash to król. jak byłem mały i armia ciemnosci pojawiła sie w wypożyczalniach VHS, to było coś!! Chciałem być Ashem:P

ocenił(a) film na 10
lwidz

część pierwsza 7/10
druga 8/10
trzecia 10/10
dlaczego horror ma tylko straszyć trzecia część potrafi rozbawić do łez i to jest jej atut!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones