PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=3933}

Armia ciemności

Army of Darkness
7,2 29 750
ocen
7,2 10 1 29750
6,9 13
ocen krytyków
Armia ciemności
powrót do forum filmu Armia ciemności

Wybitny!

ocenił(a) film na 10

Mówiłem to już nie raz, ale się powtórzę: jeden z pierwszych filmów gatunku, z jakim miałem do czynienia, oraz, obok swojego poprzednika, czyli "Martwego zła 2', najlepszy komedio-horror. Film jest skrajnie absurdalny, ale to ta właśnie absurdalność decyduje o jego wielkości. Doskonałe wymieszanie horroru, fantasy, humoru i kiczu. Film ogląda się jednym tchem, a po seansie, ma się ochotę obejrzeć jeszcze raz. Do tego świetne zakończenia- dodam, że pierwszy raz oglądałem wersję, w której Ash "zaspał" :). Chociaż druga również była świetna, to ja wolę tą bardziej pesymistyczną. Chyba nie nie muszę mówić, że stawiam 10/10 :)
Co do pozostałych części, to uwielbiam je tak samo, jak trójkę.

Powiem jeszcze tylko, że wielka szkoda, iż cała masa ludzi kompletnie nie rozumie konwencji w jakiej jest nakręcony ten film, i stąd komentarze typu: "słaby horror, wcale się nie bałam/em" albo "film kiczowaty i nielogiczny". Co mnie bardzo ciekawi, to to, iż wielu spośród tych ludzi, ma się za widzów obytych z gatunkiem, oraz z kinem w ogóle.

ocenił(a) film na 10
klajsterbelej

nic dodać nic ująć tylko bić brawo. Absolutne arcydzieło. kolego klajsterbelej nie przejmuj się opiniami innych, grunt że my mamy bardzo dobry gust. Oglądam trójeczkę średnio co 2 miesiące. pozdtro

ocenił(a) film na 9
lwidz

zajebisty i ubaw po pachy bedziemy "zabijac pladrowac i gwalcic" hehe ciekawy czym te szkielety chcialy gwalcic hehe

użytkownik usunięty
marcinek77

Zakończenie w markecie jest lepsze!
Hail to the King,baby!
Wszystkie 3 części to arcydzieła i moje ulubione horrory których dużą zaletą jest to że można je oglądać setki razy bez znudzenia.

ocenił(a) film na 10

jedynka może i nie aż tak - ot, typowy prosty horrorek - ale dwójka i trójka rządzą :]

ocenił(a) film na 10
klajsterbelej

Co tu dużo gadać,po prostu kocham ten film!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones