PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=752855}
4,2 5 712
ocen
4,2 10 1 5712
2,5 16
ocen krytyków
Artemis Fowl
powrót do forum filmu Artemis Fowl

Film Artemis Fowl to kolejny przykład tego, jak ktoś uznał, że spójny materiał fabularny z książek, cenionych wysoko wśród młodzieży jak i dorosłych, to najwidoczniej tak słaby materiał na scenariusz do filmu, więc lepiej będzie zrobić "coś innego", z niespójną fabułą spłyconą do granic możliwości, niekonsekwentnymi postaciami, które zostają tu nam po prostu przedstawione, ale bez budowania postaci - gdy nagle okazują się zupełnie inni niż zostali przedstawieni jeszcze chwilę wcześniej w tym samym filmie. Nie mówiąc już o zrównaniu "magii wróżek" do "zaawansowanej technologii". I w ten sposób, po raz kolejny, fani dostali całkowicie beznadziejny film, a osoby które nigdy nie czytały przygód Artemisa - nigdy ich nie przeczytają (przy czym mówię tu o raczej starszych odbiorcach), bo nic w tym filmie do tego nie zachęca.

Ogólnie czekałem na ten film, bo książka jest jedną z moich ulubionych, ale w pierwszych minutach okazuje się, że zamiast ekranizacji/adaptacji jest to taka fabularna papka. I mimo tego, miałem nadzieję, że może będzie to chociaż dobry film. Niestety - również tutaj jest bardzo, bardzo słabo. W opisie tytułu na HBO jest napisana kategoria wiekowa 12+, to wydaje mi się, że ten film mógłby być fajny jedynie dla dzieci młodszych dzieci. Te starsze mogłyby zauważać już kiczowatość tej produkcji.

ocenił(a) film na 1
saturin

Podpisuję się pod tym całą sobą. Każda sekunda filmu bolała, za bardzo cenię książki.

użytkownik usunięty
saturin

Książki nie czytałem, ale film był bardzo przeciętny. Na podstwaie przeczytania Hobbita i obejrzenia filmu, faktem jest że adaptacja filmowa może znacznie się różnić, a jeżeli ten film tworzy Disney, to najczęściej będzie to totalny kicz.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones