PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=659803}
5,6 10 1 83770
3,5 18
ocen krytyków
Assassin's Creed
Powtarza się w grach z serii "Assassin's Creed" pewien narracyjny motyw: oto bohater w pełnym rynsztunku... czytaj więcej

Recenzje Użytkowników

Ocena głośnej adaptacji uwielbianej przez zdecydowaną większość globu gry wideo, jaką jest "Assassin’s Creed", to nie lada wyczyn. Justin Kurzel zaoferował mi dzieło, które potrafi zarówno oczarować, jak i zmęczyć czy znudzić. Spytacie, jak to jest możliwe? Hm, tutaj właśnie tkwi zagadka. Ciekawych odpowiedzi na postawione przed chwilą pytanie zapraszam do lektury poniższego tekstu. więcej
Główny bohater filmu "Assassin's Creed" za pomocą połączenia ze specjalną maszyną "wchodzi" w umysł swojego nieżyjącego od ponad pół milenium przodka, który był zabójcą należącym do tajnej organizacji czuwającej nad światem. Współczesność miesza się z przeszłością, a brak sensu z nudą. więcej
Nie ukrywam, że jestem fanem serii "Assassin's Creed". Z biegiem lat słabnącym, niemniej historia odwiecznej walki z Zakonem Templariuszy jest mi bardzo bliska. Miałem możliwość zagrania i przejścia... więcej
"Assassin's Creed" to film inspirowany serią gier o tym samym tytule, jednak nie jest on z nią ściśle powiązany. więcej
Idąc ostatnio do kina na "Assassin's Creed", nie spodziewałem się czegoś wybitnego. Oceny na Metacritic (36/100), IMDb (6,4/10) oraz na Filmwebie (6,2/10) nie pozostawiały mi złudzeń. Poszedłem więc z nadzieją, że dostanę coś znośnego, kiepski film, który jednak pozostanie w mojej pamięci jako nic szczególnego. Po powrocie doszedłem jednak do wniosku, że moje rozumowanie również było błędne. "Assassin's Creed" nie jest tylko fatalnie napisany (czego się spodziewałem, praktycznie wszystkie adaptacje gier tak mają), ale i źle zrobiony. więcej
W ostatnich latach na ekranach kin mieliśmy okazję zobaczyć ekranizacje najpopularniejszych gier komputerowych na świecie. Filmowcy najwidoczniej zdecydowali się skorzystać z dobrodziejstwa XXI wieku, jakim jest rozwój technologii, które umożliwiają IX Muzie przekraczać granice dźwięku, obrazu i wyobraźni. Nie oszukujmy się: ekranizacje książek są dzisiaj skierowane głównie do nieco młodszego widza, a i to nie zawsze spotka się z zainteresowaniem. Co innego gra komputerowa. Współczesne nastolatki są uzależnione od konsoli i żądają od niej coraz więcej: strzelaniny, wyrazistej grafiki, sprawnego awatara (podejrzewam, że nawet nie wiedzą, czym były "Uciekające kaczki" czy "Super Mario Land" - wielkie hity lat 80. i 90.). Filmowcy to wyczuli i dzięki temu powstały "Resident Evil", "Książę Persji: Piaski czasu" czy animowane "Angry Birds Film". Teraz mamy okazję zobaczyć "Assassin's Creed" w reżyserii Justina Kurzella ("Makbet"). więcej