PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=261977}

Atlas zbuntowany. Część 1

Atlas Shrugged: Part I
6,1 1 390
ocen
6,1 10 1 1390
Atlas zbuntowany. Część 1
powrót do forum filmu Atlas zbuntowany. Część 1

Parę dni temu udało mi się dorwać to filmu - i muszę przyznać, że po tych wszystkich
chłodnych recenzjach ze Stanów miło się zawiodłam. Fakt, spłycał książkę (choć nie aż tak,
jak się spodziewałam), aktorzy nie byli może pierwszorzędni, a wiele wydarzeń było
poprzestawianych i skróconych, chociażby pokazanie od razu Galta albo znalezienie
Akstona w przydrożnym barze. Najgorsze - przesunięcie czasu o pół wieku do przodu.
Niemniej, nastawiając się na recenzję "nie oglądajcie, żeby nie zepsuć sobie książki, jeśli
cokolwiek dla was znaczy", już tego nie napiszę...

Kurde, ale się rozpisałam.

shakespeareshakespeare

"Miło się zawiodłam" kapitalny tekst... :)

shakespeareshakespeare

Jak dla mnie kinowa wersja obdarta z emocji. To wygląda jak jakieś streszczenie książki, albo kronika wydarzeń. Czytałem wiele opinii, że Dagny pasuje to literackiego pierwowzoru. Nie zgadzam się, uważam, że od Dagny z kart powieści dzielą ją lata świetlne. Z postaci na plus jedynie Hank i Wyatt. Nie czuje się w ogóle tych kłód jakie Hankowi i Dagny rzucają James, Wesley i reszta. Nie czuje się tej walki, tego uporu z jakim dźwigają ten świat. Czytając Atlas Shrugged, czytając wypowiedzi Reardena mówiącego Dagny, że są wystarczająco silni, żeby ciągnąć wszystkich innych za sobą, człowiekowi aż przechodziły ciarki. Tutaj tego nie ma, ekranizacja jest pusta. Jedynym momentem kiedy człowiek poczuł, że te postacie są żywe jest ostatnia scena, aczkolwiek "pochodnia Wyatta" też nie zrobiła wielkiego wrażenia, nie ma w niej tej sardanapalowskiej pazerności. Nie ma w filmie monumentalizmu książki. Most na linii Johna Galta robi wrażenie wizualne, ale już sama scena, kiedy nią przejeżdżają - nie bardzo. Widać po obrazie ewidentnie, że robili okropne cięcia żeby zmieścić treść i to się odbija na jakości. Myślę, że serial, w który ktoś odważyłby się wpompować górę pieniędzy miałby większe powodzenie.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones