PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=755384}
6,5 68 559
ocen
6,5 10 1 68559
5,8 27
ocen krytyków
Atomic Blonde
powrót do forum filmu Atomic Blonde

Może zacznę wprost.
Film został bardzo dopieszczony w akcji i brutalności. Dawno nie czerpałem tyle "radości?" z oglądania takiej napi*ki. Oczywiście nie obeszło się bez absurdów jak ten blondynek, który dostał kuchenką przez twarz i jeszcze był w stanie naszą bohaterkę pogonić i wskoczyć jej na samochód. Ale generalnie się umówmy, że jak na akcję to spoko. Do Wicka to mu akurat daleko więc nie wiem czemu tak wszyscy porównują te dwa filmy. Akcja 8/10

Fabuła? Oglądałem film naprawdę uważnie, starałem się przetrawić każdą przekazywaną mi informację. Do ostatnich 10 minut filmu było w porządku. Po ostatnich 10 minutach generalnie dochodzę do wniosku:

David był podwójnym agentem ale jednak nie był bo Loraine była podwójną agentką, która pracowała rzekomo dla Bremowycha i przekazywała mu dane, których jakoś nie wychwyciłem w filmie? Ale jednak w końcu chyba nie była podwójną agentką bo zabiła swojego rzekomego drugiego pracodawcę na rzecz pierwszego. Kompletnie nie wiem jaką rolę odgrywa tu Gray i Kurzfeld, który okazuje się być trzecim pracodawcą, wraz z pierwszym "C". Generalnie cool story.

Ja lubię filmy z plot twistami i tzw. mindfu*mi ale po prostu nie każdy powinien się za to zabierać.

ocenił(a) film na 7
mejki

David nie pracowal dla Rosjan, a dla siebie - chcial im sprzedac liste podwojnych agentow, zeby zarobic pieniadze dla siebie, wiec w jakims sensie kolaborowal, ale nie byl ich agentem. Lorraine byla Satchelem - zakamuflowanym agentem CIA i udawala, ze pracuje dla MI6. MI6 zlecilo jej zbadanie smierci Gasciogne (tego ktory zginal na poczatku), a sama go wystawila (mimo ze byl jej kochankiem), bo on dowiedzial sie o jej prawdziwej tozsamosci - ze jest Satchelem, ale jak wiemy to nie ona go zlikwidowala tylko David. David'owi zawsze chodzilo tylko o liste agentow, zeby ja zdobyc i sprzedac dla swoich celow. Kurzfeld byl pracownikiem CIA, ktory nadzorowal prace Lorraine, czyli byl po jej stronie. Grey pracowal dla MI6 i nigdy nie dowiedzial sie o prawdziwej tozsamosci Lorraine. Tak to zrozumialam :) Przyznaje, ze mogli to lepiej wytlumaczyc.

ocenił(a) film na 5
Kamila186

No ok, może to nabrało większego sensu w tym chaosie. Dziękuję.
Jednak jeszcze była sytuacja po postrzale Spyglassa gdzie Kurzfeld oznajmił Davidowi, że Loraine przeżyła. I bynajmniej nie była to informacja z powodu troski o nią. David nie był również zadowolony z tego powodu. Więc tak jakby obaj knuli przeciwko niej

ocenił(a) film na 7
mejki

David chcial zeby Lorraine zginela od samego poczatku :) To on ja wystawil wtedy kiedy byl ten marsz, gdzie uzyli parasolek. To on tez wystawil ja i Spyglass'a. On wcale nie chcial przeszmuglowac Spyglass'a. On mu tylko to obiecal, zeby zdobyc liste szpiegow, ktora Spyglass znal na pamiec. David chcial zeby Spyglass i Lorraine zgineli. Nie pamietam wyrazu twarzy Kurzfeld'a jak przekazywal, ze Lorraine przezyla, ale on na 100 % pracowal z nia. Musial udawac, ze mu to obojetne bo przeciez udawal, ze jej nie znal :) Kurzfeld to pracownik CIA, a Lorraine udawala agenta MI6. W rzeczywistosci oboje sie znali i oboje byli Amerykanami.

ocenił(a) film na 5
Kamila186

Dziękuję :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones