PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=3971}
7,4 6 587
ocen
7,4 10 1 6587
7,4 13
ocen krytyków
Austeria
powrót do forum filmu Austeria

bardzo dobry film

ocenił(a) film na 8

nie wiem co mogę napisać o tym filmie może to że ogląda się go nie odrywając wzroku od tv. Film pomimo prostoty jest znakomity,1 dzień I wojny światowej przedstawiony z perspektywy wydarzeń u Karczmarza Tag-a znakomita rola ( Franciszka Pieczki aktor ten jest stworzony do tego typu ról)obrazuje to co na przykładzie ludzi w karczmie spotkało cały kraj a także świat śmierć< smutek, złość, odrobina radości.Kultura Żydów ukazana w filmie oddaje realia tamtego ale i tego okresu czasu obyczaje śpiew mistyka to było i jest w tej kulturze od zawsze,chodź czasem objawia się w najmniej oczekiwanym momencie, (śpiew,taniec w chwili gdy ludzie w koło giną). film widziałem już kilkukrotnie ale za każdym razem coś w nim jest co sprawia że odkrywamy coś nowego, to jest "stare" dobre kino z klimatem... co do pozostałych rzeczy to oprawa filmu dialogi zasługują na duży + tak samo 2 planowa rola (Liliany Komorowskiej)jako Jewdohia nie tylko ozdobiła swoją urodą i super ciałem film ale i dodała mu odrobiny pikanterii...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones