PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=3971}
7,4 6 587
ocen
7,4 10 1 6587
7,4 13
ocen krytyków
Austeria
powrót do forum filmu Austeria

kopalnia cytatów

ocenił(a) film na 8

świetny Franciszek Pieczka,żałuje że tak mało grał w filmach,choć na pewno wiele z nim filmów nie widziałem ale na pewno najgłośniejszy to Austeria,miał jeszcze epizod w Potopie i Quo Vadis,no i oczywiście 4 pancernych,ale nic wiece z nim nie pamietam.Film Kawalerowicza bardzo dobry,świetnie oddaje zwyczaje i pokazuje zachowania Żydów,a także niepokój związany z najazdem Kozaków,bardzo dobry film.

ocenił(a) film na 9
kamill1988

Zachęcam do obejrzenia :,,Żywot Mateusza", ,,Jańcio Wodnik",,,Chudy i inni",,,Pogrzeb Kartofla"...,to tylko te które pierwsze przywołuję z pamięci.
Mówimy ,że polskie kino słabe,ale tych dobrych filmów trochę jest.
Austeria 9/10.ukłony esforty

ocenił(a) film na 7
kamill1988

Pieczka mało w filmach grał? Oprócz wymienionych przez przedmówcę mamy jeszcze "Wesele", "Ziemię obiecaną" (Wajdy), "Perłę w koronie" Kutza, "Rękopis znaleziony w Saragosie" Hasa, "Ryś" Różewicza - same wybitne role w wybitnych albo bardzo dobrych filmach...

użytkownik usunięty
kamill1988

Właśnie wróciłam z Akademii Polskiego Filmu i jestem pod wrażeniem aktorstwa pana Pieczki. Myślę, że rola w "Austerii" jest jedną z jego najlepszych. Cecha, która ją najbardziej charakteryzuje, to swoboda, pełna swoboda w kreowaniu postaci, granicząca z (nie boję się użyć tego słowa) naturalizmem. To cecha, która w bardzo dobry sposób oddaje ducha filmu.

No i ta rola przed sklepem w "Ranczo"... A tak serio, Pan Franciszek to zjawisko naszego kina, przeszywa mnie strach tego dnia, kiedy dowiemy się, że odszedł do lepszego swiata i nam... tym w gorszym świecie, zabraknie jego ról.

ocenił(a) film na 8
kamill1988

ja dodam jeszcze Pieczkę z filmu,, Słońce wschodzi raz na dzień '' H.Kluby i na przykład fajną rolę w ,,Big Bang'' Kondratiuka''

kamill1988

nikt tutaj nie wspomniał o świetnej roli Pieczki w "Sprawa się rypła". :) świetne to! również zachęcam do obejrzenia. :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones