PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=558178}

Avatar: Istota wody

Avatar: The Way of Water
7,2 80 507
ocen
7,2 10 1 80507
6,0 46
ocen krytyków
Avatar: Istota wody
powrót do forum filmu Avatar: Istota wody

Film do dla mnie takie naciągane 4/10 taka "wysoka" ocena spowodowana jest pięknymi krajobrazami i przepięknym podwodnym światem to jedyny plus tego filmu, może film podobałby mi się bardziej gdybym totalnie wyłączył sobie mózg w trakcie seansu, ale niestety nie potrafiłem tego zrobić.

Większą ilość bzdur w scenariuszu to widziałem chyba jedynie w "Domie z Papieru" bo tego pod tym względem, to chyba nic nie przebije :)

Można te bzdury mnożyć bez końca, od wyszkolonych żołnierzy wyposażonych w CKM-y, którzy nie mogą trafić w żadnego "Navi" biegnącego frontalnie na nich... przez...
Akcję w lesie... ląduje sześciu żołnierzy... potem zostaje zabitych czterech po czym z lasu odlatuje znowu szęściu....
Gadające wieloryby mądrzejsze od ludzi znające się na matematyce i... filozofii... nosz ja pier....
Nie wspomnę o końcowej walce gdzie główny bohater dusi drugiego 30 metrów pod wodą, jaki sens ma duszenie kogoś pod wodą? Żeby bardziej nie mógł złapać powietrza? i tak nie weźmie... bo jest pod wodą... po tym "skutecznym duszeniu" jak parsknąłem śmiechem to pół kina obróciło się w moją stronę :)))
Mógłbym tak wymieniać do jutra...
Pierwsza część też nie grzeszyła scenariuszem, ale tutaj to jest po prostu dramat
W połowie filmu zacząłem przysypiać, te wszystkie uwięzienia co chwila tych dzieci, odbijanie ich i uwięzienia kolejnych minutę później.... ach..... :))))))

Krzysztof_1984_Bydgoszcz

Dokładnie moje myśli i chyba części osób z mojego akurat seansu, bo słyszałem podobne reakcje już podczas samego filmu.

ocenił(a) film na 9
Krzysztof_1984_Bydgoszcz

Nie żebym tego filmu jakoś specjalnie bronił bo fabuła też mi się średnio podobała ale rzucił mi się w oczy twój zarzut odnośnie duszenia pod wodą.
Takie duszenie raczej nie ma na celu uniemożliwic zaczerpnięcia powietrza, tylko przede wszystkim odcięcie dostępu krwi do mózgu co się finalnie udało i koleś stracił przytomność.

ocenił(a) film na 5
Krzysztof_1984_Bydgoszcz

Mnie z kolei rozśmieszył helikopter medyczny momentalnie przylatujący z pomocą. Miszmasz wizualny z tego wyszedł. Początek to Call of Duty na smokach, potem trochę Predatora, końcówka zabarwiona Tytanikiem. Było trochę magii gdy poznawaliśmy inny świat potem przybył człowiek z giwerami i wszystko spie***lił. Czar prysł i dostaliśmy strzelankę.

Hejter666

Gorzej niz w jedynce?

ocenił(a) film na 9
Hejter666

Cudowne jest to płytkie myślenie. Nie trzeba się wysilać, wystarczy poszukać rzekomych niespójności, które wynikają głownie z ograniczeń szukającego

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 4
Funkyman91

Po co te wyzwiska? sam w taki sposób pokazujesz swoją "inteligencję" a właściwie jej brak.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 4
xscape

Po co wyzwiska ??? sam tylko pokazujesz tak swój "poziom"

ocenił(a) film na 8
Krzysztof_1984_Bydgoszcz

Przecież to jest logiczne że ściskając szyję pod wodą nie chciał go udusić tylko zatrzymać dopływ krwi do mózgu.. Po przeczytaniu do tego momentu odpuściłem dalej

ocenił(a) film na 2
matilol123123123

Z biologii to ty miales problemy, prawda?

ocenił(a) film na 8
TrashO2

Duszenie – technika obezwładnienia przeciwnika w walce wręcz, polegająca na zatamowaniu dopływu powietrza lub krwi do mózgu wskutek ucisku na narządy oddechowe lub krwionośne

ocenił(a) film na 8
TrashO2

Duszenia stosowane są w wielu sportach i sztukach walki (np. jiu-jitsu, judo, BJJ, sambo, luta livre, MMA, aikido). Ze względu na bezpieczeństwo zawodników, w walce sportowej techniki duszeń stosuje się w sposób kontrolowany. Zwykle polegają one na uciskaniu narządów krwionośnych (tętnic szyjnych), zabronione są natomiast chwyty mające na celu ucisk narządów oddechowych (np. zgniatanie krtani). Walkę, w której zastosowano duszenie i przeciwnik nie może się z niego uwolnić, przerywa się po poddaniu lub sygnale sędziego.

ocenił(a) film na 8
TrashO2

Ty z biologii pewnie miales 5 i 6.

ocenił(a) film na 9
matilol123123123

Nie ma co dyskutować o powszechnie znanych przez większość ludzi faktach i udowadniać komuś, że jest w błędzie, bo i tak się do błędu nie przyzna.
O ile sceny typu nagły przylot helikoptera medycznego nie wiadomo skąd etc jest po prostu ewidentnym niedopracowaniem, to w każdej tefo typu produkcji czyli sci-fic/fantasty takie rzeczy można wyliczać na palcach dwóch rąk, przy czym tutaj film broni się świetnymi efektami specjalnymi. Coś takiego można obejrzeć tylko raz na kilka-kilkanaście lat (mówię o imax 3d). I za same efekty film powinien dostać ocenę 5-6, nawet jakby fabuła komuś kompletnie nie odpowiadała. Poza tym w swojej kategorii, jak wcześniej juz pisałem, liczą sie przede wszystkim efekty specjalne i widowiskowość. Nie wiem czemu ludzie szukają zawiłej i głębokiej fabuły w blockbusterach. Niech ktoś wymieni blockbuster sci-fic tego typu, który nie ma dziwnych zabiegów fabularnych i którego fabuły nie można byłoby streścić w jednym zdaniu.

TrashO2

Ci Twoi znajomi z Zachodu to oddają może cześć Anubisowi albo Horusowi??

matilol123123123

Ale po co dusic jak wystarczy przytrzymac pod woda i sam sie udusi.

ocenił(a) film na 4
aronn

Dokładnie..

ocenił(a) film na 9
aronn

przecież obaj byli pod wodą. Miał czekać aż oboje się uduszą? Bo sam specjalnie nie chciał czekać i się udusić.

ocenił(a) film na 3
Krzysztof_1984_Bydgoszcz

A najlepsze ze conajmniej dwa razy mieli na muszce Jake'a zeby go ubic (glowny cel antag. w filmie), ale: 'nie strzelaj' zostawmy go sobie na pozniej, ehhh...

ocenił(a) film na 9
JohnnY_8

Po pierwsze główny antagonista i jego kolesie lekceważą Sully'ego choćby przez to, że sam ma ciało tubylca, po drugie nie byłby to czysty strzał, a nie wszyscy celujący akurat wiedzieli jaka była wartość celu. Dla ludzi wszyscy niebiescy wydają się tacy sami, a poza tym szansa na spotkanie konkretnego faceta gdzieś na całej planecie przy pierwszym kontakcie wydaje się czystym łutem szczęścia. W tym filmie widz wie o wiele więcej od postaci tam występujących.

ocenił(a) film na 9
Krzysztof_1984_Bydgoszcz

Byłeś nieuważny. Dlatego większość z Twoich spostrzeżeń jest nieuzasadniona. Trzeba było się lepiej przyglądać zamiast zażerać popcorn. Dla takich osób to ocena 4 i tak jest wciąż za wysoka. Tym bardziej dla hejterów.

ocenił(a) film na 4
olamagato

To co wymieniłem to 1/40 moich spostrzeżeń ,nie byłem w tym kinie sam i wszyscy z którymi byłem podzielali to zdanie, gdzie Ty tu hejt widzisz? Wyraziłem swoją opinie, a popcornu w kinie nigdy nie jem..

ocenił(a) film na 8
Krzysztof_1984_Bydgoszcz

trochę wyrozumiałości film to baśn s-f dla dorosłych i nastolatków nie wierny film dokumentalny. Jako baśń s-f jest dobry. Są krajobrazy, jest jakaś akcja, jest poznawanie życia, są 3d efekty. A że ma dziury i uproszczenia - nie ma sie co dziwić, odbiorcą docelowym jest widz od 13 roku życia.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 1
Krzysztof_1984_Bydgoszcz

nie zesraj sie

public_xxx

W 1939 r poszedłbyś za radami Władysława Studnickiego i wszedłbyś w sojusz z III Rzeszą??

ocenił(a) film na 1
Niobe_FW

jaki sojusz z 3 rzeszśą. im chodziło o zdobycze terytorialne kosztem Polski

public_xxx

Wielu twierdzi że jednak przede wszystkim o niemiecką kolonie na europejskim obszarze ZSRR.

Krzysztof_1984_Bydgoszcz

Co tak cie te wieloryby bolą? To aż taki problem że wymyślili sobie super mądre stworzenia wodne? Jakby zamiast wielorybów były mądre małpy to już by było okej? Plus duszenie to też pozbawienie dopływu krwi do mózgu nie tylko powietrza. Ktoś tu musiał mieć bardzo kiepskie oceny z biologii jeśli nie rozumiesz tak prostego konceptu

ocenił(a) film na 4
dupol123

Inteligencja idzie w parze ze zrozumieniem podstawowych wartości. Najwyżej oceniana wartość to: życie. Rozumieją to nawet zwierzęta, które desperacko ale zawsze walczą o swoje życie. Więc inteligentne wieloryby/kaszaloty powinny zorganizować jakiś rodzaj samoobrony. Szczególnie, że żyją w dużych grupach.
Jest to oczywisty wniosek dla każdego ale nie dla hejterów.

nawieczor

No właśnie inteligencja wpływa na pojmowanie i zrozumienie a Ty jej nie masz za dużo dlatego dałeś ciała...

Wieloryby miały zakaz walki, następnym razem oglądaj uważnie...

dupol123

piękne podsumowanie!

ocenił(a) film na 8
Krzysztof_1984_Bydgoszcz

Żeby dobrze odebrać film trzeba iść do kina 3d, czyli wyjechać z Bydgoszczy. Nie słuchajcie go, on jest z Bydgoszczy.

ocenił(a) film na 9
Krzysztof_1984_Bydgoszcz

Musisz mieć strasznie smutne życie

ocenił(a) film na 4
matiwisla5


Nie narzekam, prywatnie jestem bardzo szczęśliwym człowiekiem.

Krzysztof_1984_Bydgoszcz

W 1939 r poszedłbyś za radami Władysława Studnickiego i wszedłbyś w sojusz z III Rzeszą?

ocenił(a) film na 10
Krzysztof_1984_Bydgoszcz

Domorosły krytyk ze śmierdzącego moczem pokoju z PlayStation 2.
Scenariusz takim sam jak 13 lat temu. Ocenie film pod kątem gier RPG czy innych strzelanek. Żałosne.

kowalio

Lepiej kogos obrazic niz konstruktywnie obronic film.

ocenił(a) film na 9
Krzysztof_1984_Bydgoszcz

Kolejny, który ocenia film TYLKO na podstawie scenariusza

ocenił(a) film na 3
Synaisthesis

Dosłownie w pierwszym zdaniu powiedział o oprawie wizualnej i efektach.

Zresztą widać, że ty oceniasz TYLKO na podstawie światełek i efektów specjalnych. W takim razie po co mieć dobrą historię skoro wystarczy dobre CGI, aby rozproszyć ludzi na tyle by nie zadawali problematycznych pytań odnośnie scenariusza?

ocenił(a) film na 6
Synaisthesis

To tak jakby powiedzieć: "Kolejny, który ocenia jedzenie po smaku".

ocenił(a) film na 8
Krzysztof_1984_Bydgoszcz

Odniosę się tylko do jednego - "Akcję w lesie... ląduje sześciu żołnierzy... potem zostaje zabitych czterech po czym z lasu odlatuje znowu szęściu.... ". Z tego co kojarzę, to leciały 2 śmigłowce, więc koło 10 żołnierzy spokojnie mogło wylądować. Zginęło 4 więc rachunek się zgadza.

ocenił(a) film na 3
Krzysztof_1984_Bydgoszcz

Nie potrzebnie założyłem nowy temat zamiast odnieść się do twej wypowiedzi zauważyliście zapewne wszyscy ze to wszystko było to samo co w części pierwszej tylko że pod wodą odgrzewany kotlet w parowarze z słodką wodą a na koniec trochę Tytanika. Scenariusz urąga mojej inteligencji, mnie nawet nie zachwycił podwodny świat i coś w tym musi jednak być że nawet mój przyjaciel który nie oglądał części pierwszej w ogóle śmiał się w kinie i ciągle już z nudów przezabawnie komentował to co dzieje się na ekranie xD dzięki niemu miałem super rozrywkę i miło spędziłem czas sam film to prze okropny bubel.

Krzysztof_1984_Bydgoszcz

Ehh kolejne absurdalne zarzuty, no to zacznijmy.

"Można te bzdury mnożyć bez końca" - no ciekawe, ciekawe...

"Akcję w lesie... ląduje sześciu żołnierzy... potem zostaje zabitych czterech po czym z lasu odlatuje znowu szęściu...." - niestety pomyłka. Już przy opuszczonej bazie naliczyłem siedmiu no i kilku zostało przy Skorpionie. Czyli wszystko się zgadza.

"Gadające wieloryby mądrzejsze od ludzi znające się na matematyce i... filozofii... nosz ja pier...." - skoro mądrzejsze od ludzi itp. to nie wieloryby. To istoty wodne mające osobowość i bardzo dużą inteligencję. Dla Ciebie wieloryb...(sic!). Już na naszej planecie mamy bardzo inteligentne delfiny. Gadające...naprawdę przemówiły? Dla Twojej wiadomości mają inny środek komunikacji z NaVi (uczyły się wzajemnie pewnie od wieków wspólnej komunikacji).Zresztą, dużo było wyjaśnione filmie więc polecam uważniejsze oglądanie go. No ale to tylko gadający wieloryb...rozumna, pływająca istota na innej planecie, to NIEMOŻLIWE...strasznie ograniczony jesteś wiesz?

Nie wspomnę o końcowej walce gdzie główny bohater dusi drugiego 30 metrów pod wodą, jaki sens ma duszenie kogoś pod wodą? Żeby bardziej nie mógł złapać powietrza? i tak nie weźmie... bo jest pod wodą... po tym "skutecznym duszeniu" jak parsknąłem śmiechem to pół kina obróciło się w moją stronę :))) - tylko się zbłaźniłeś tym wybuchem śmiechu. Dla Ciebie może i duszenie ale to było przytrzymanie pod wodą żeby właśnie się szybciej udusił - odetnięcie tlenu od mózgu plus krwi. Chcesz spróbować? Spróbuj z kimś na zasadzie eksperymentu a się zdziwisz jak szybko w ten sposób możesz kogoś wykończyć pod wodą. Więc zbłaźniłeś się strasznie w kinie...

"Mógłbym tak wymieniać do jutra..." - serio? Czekam...

ocenił(a) film na 7
I_AM_LEGEND

Zaorałeś tego trolla, który udaje inteligenta, a jest co najwyżej pajacykiem, wielokrotnie ośmieszającym się publicznie. Ma smutne życie, więc siedzi i bredzi w Internecie od rana do nocy.

Krzysztof_1984_Bydgoszcz

Najwiekasza bzdura - urodzila czworke dzieci i nadal ma figure nastolatki! Od razu widac ze to s-f :D

Krzysztof_1984_Bydgoszcz

Takie nad niemnem wersja sci-fi.

Krzysztof_1984_Bydgoszcz

Typie, skoro Ty nie ogarniasz na czym polega duszenie człowieka od tyłu i dlaczego działa, to może nie pogrążaj się dalej z wyliczaniem błędów filmu? xD

ocenił(a) film na 4
Krzysztof_1984_Bydgoszcz

I trzecia minuta filmu, a już pada avatarowe "Somehow, Palpatine returned", mianowicie: "Adoptowaliśmy dziecko avatara Grace. Jak to możliwe? Nie wiemy". Nosz kurrrr.... Scenarzyści niezłą hałturę odwalili.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones