PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=711695}

Ave, Cezar!

Hail, Caesar!
5,8 38 326
ocen
5,8 10 1 38326
6,2 39
ocen krytyków
Ave, Cezar
powrót do forum filmu Ave, Cezar!

Otóż 'Hail, Ceasar!' wprawdzie posiada jakąś mniej więcej spójną intrygę fabularną. W kilku momentach snutą wręcz uroczo. Ale moim zdaniem dla twórców owa fabuła stała się jedynie pretekstem, by nakręcić i włączyć do całości pastisze filmów gatunkowych ze złotej ery Hollywoodu (kiedy jeszcze nie wszyscy Amerykanie kupili sobie telewizory). Widzimy więc fragmenty wystawnego widowiska okołobiblijnego, sceny z westernów klasy B albo C, dramat obyczajowy, dopracowane choreograficznie sceny tańczone (w wodzie i nie tylko), coś śpiewanego. Naprawdę czułem się tak, jakby mi kazano oglądać zwiastuny (trailers) tych filmów. Ale nie miałem nic przeciwko . . .
Że ówczesne studia filmowe, podtrzymujące system gwiazdorski, wypuszczały mnóstwo zwyczajnych kiczów, nie zasługujących na wspomnienie? A kto im to będzie wypominał po siedemdziesięciu latach? Czas leczy wspomnienia. Sentyment pozostaje.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones